Francija apbalvo varoņus par bruņota uzbrucēja aizturēšanu vilcienā

Francijas prezidents pasniedzis augstākos apbalvojumus ASV karavīriem un britam, kuri vilcienā Amsterdama-Parīze apturēja bruņotu uzbrucēju.
 

Francijas drošību sargājošās iestādes pašlaik nopratina marokāņu izcelsmes vīrieti, kurš apgalvo, ka nav plānojis teroraktu, bet gribējis pasažierus aplaupīt.

Franciju pēdējā laikā satricinājuši vairāki bruņoti uzbrukumi, kuru dēļ valsts jau vairāk nekā pusgadu ir paaugstinātas drošības stāvoklī.

Francijas prezidents Fransuā Olands svinīgā ceremonijā Elizejas pilī trim ASV karavīriem - Spenceram Stonam, Alekam Skarlatosam, Antonijam Sadleram un britam Krisam Normanam pasniedza Goda leģiona medaļu, augstāko Francijas apbalvojumu.

Šie četri vīrieši aizvadītajā piektdienā „Thalys” ātrvilcienā Amsterdama-Parīze apturēja bruņotu uzbrucēju, kura rīcībā bija Kalašņikova triecienšautene, automātiskā pistole un kabatas nazis. Pēc aculiecinieku vēstītā, uzbrucējs atklājis uguni, bet trīs amerikāņu karavīri un 62 gadus vecs brits vīrieti savaldījuši, nogāžot uz grīdas.

Pasniedzot apbalvojumus, Francijas prezidents sacīja – “mēs esam šeit, lai godinātu cilvēkus, kuru drosme neļāva zaudēt dzīvības un kuri rādīja piemēru tam, kā būtu jārīkojas briesmīgos apstākļos”.

Ceremonijā klāt bija arī Beļģijas premjerministrs, ASV vēstnieks Francijā un dzelzceļa kompānijas vadība.

Apbalvojumu, ko saņēma visi četri vīrieši, vēl 1802. gadā Francijā iedibināja franču imperators Napaleons Bonaparts. No piecām apbalvojuma kategorijām amerikāņi un brits ir saņēmuši augstāko, ko pasniedz ļoti īpašos gadījumos. Populārāko šīs medaļas kategoriju, kuru par sasniegumiem pasniedz biežāk, vēlāk par drosmi un ātru rīcību saņems arī divi pasažieri, no kuriem viens joprojām atrodas slimnīcā.

Uzbrucējs ir aizturēts un viņu nopratina Francijas pretterorisma vienība. Aijubs El-Khazani ir marokāņu izcelsmes 25 gadus vecs un pats apgalvo, ka plānojis nevis teroraktu, bet pasažieru aplaupīšanu un ieročus esot atradis parkā Beļģijā. Uzbrucēja tuvinieki apgalvo, ka ir šokā par notikušo, jo viņu radinieks līdz šim esot ievērojis mierīgu dzīvesveidu, interesējies par futbolu un makšķerēšanu. Mediji vēsta, ka aizdomās turamais esot dzīvojis Francijā, Spānijā, Beļģijā un ir ceļojis uz Sīriju.

Notikumā bija vairāki cietušie. Viens cilvēks guvis šautu brūci un ar helikopteru nogādāts Lilles slimnīcā, bet otram ar kabatas nazi sagriezts elkonis un lauzts pirksts.

„Thalys” vilcienos, kas savieno lielākās Nīderlandes, Beļģijas un Francijas pilsētas, pēc notikušā būtiski pastiprināta drošība. Stingrāki drošības pasākumi izvērsti arī starptautiskajās dzelzceļa stacijās.

Francijas drošībai šis ir bijis kārtējais trieciens, jo valsts joprojām atgūstas pēc aizvadītā janvāra slaktiņiem, kad islāmistu ekstrēmisti iebruka izdevuma „Charlie Hebdo” redakcijā Parīzē un sarīkoja uzbrukumus vēl citviet, nogalinot 17 cilvēku. Francijas dienesti joprojām atrodas paaugstinātā gatavības stāvoklī. Stigrāki drošības pasākumi ir ieviesti arī kaimiņvalstī Beļģijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti