ES brīdina Itāliju nebloķēt budžeta sarunas

Tuvāko nedēļu laikā sāksies sarunas par jaunu Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa budžetu. Budžeta komisārs Ginters Etingers brīdinājis Itāliju nebloķēt sarunas par ilgtermiņa budžetu.  

Komisārs skaidroja, ka Itālija pati varētu ciest no budžeta strīda. Viņš sacīja, ka bez vienošanās nebūs naudas desmit tūkstošiem robežsargu, kas paredzēti Eiropas Savienības ārējām robežām, un šāds strīds nav dalībvalstu interesēs.

Itālijas vicepremjers Luidži di Maio pagājušo piektdien, 24.augustā, brīdināja Briseli, ka Itālijas valdība varētu samazināt finansējumu Eiropas Savienībai, ja tā nepiekritīs uzņemt vismaz daļu no 150 migrantiem, kuriem Itālija neļāva izkāpt no krasta apsardzes kuģa.

Eiropas Komisija vēlas, lai 27 dalībvalstis un Eiropas Parlaments panāktu vienošanos par budžetu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām nākamā gada maijā. Eiropas Savienības statistika liecina, ka pirms diviem gadiem Itālija Eiropas Savienības budžetam piešķīrusi 14 miljardus, bet Eiropas Savienība Itālijā iztērējusi gandrīz 12 miljardus eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti