Eiropas Zāļu aģentūra: Nav atklātas jaunas «Pfizer»/«BioNTech» vakcīnas blakusparādības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir publicējusi pirmo ikmēneša Covid-19 "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 "Comirnaty" drošuma pārskatu. Tajā secināts, ka vakcinācijas kampaņās iegūtie drošuma dati par "Comirnaty" lietošanu atbilst jau zināmajam šīs vakcīnas drošuma raksturojumam un nav atklātas nekādas jaunas blakusparādības, informēja Zāļu valsts aģentūrā.

Jaunākajā drošuma informācijas pārskatā atspoguļoti dati, kas apkopoti un izvērtēti pēc "Comirnaty" reģistrācijas, tostarp dati no ES centralizētās zāļu blakusparādību datubāzes "EudraVigilance" un citiem avotiem, tai skaitā no zāļu reģistrācijas īpašnieka ikmēneša drošuma ziņojumiem, kas tam ir jāiesniedz par Covid-19 vakcīnām. EZA reizi mēnesī publicēs atjauninātu drošuma informāciju par visām reģistrētām Covid-19 vakcīnām saskaņā ar ārpuskārtas caurlūkojamības pasākumiem saistībā ar Covid-19.

Šai atjauninātā drošuma informācijā ietverts EZA drošuma komitejas (PRAC) veiktais vērtējums par nāves gadījumiem pēc "Comirnaty" vakcīnas saņemšanas, tostarp par nāves gadījumiem trauslu, gados vecāku cilvēku vidū. PRAC veica šo gadījumu analīzi, ievērojot informāciju par šo cilvēku veselības stāvokli, arī informāciju par konstatētām slimībām,  kā arī mirstību atbilstošā vecuma grupā kopējā populācijā.

PRAC secināja, ka dati neliecina par saistību ar vakcīnas "Comirnaty" saņemšanu un šie nāves gadījumi nerada bažas par vakcīnas drošumu.

Visi turpmākie ziņojumi tiks rūpīgi uzraudzīti.

Lietojot "Comirnaty" visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un arī citviet pasaulē, tās drošums un efektivitāte arī turpmāk tiks rūpīgi uzraudzīta ar ES farmakovigilances sistēmas, reģistrācijas īpašnieka veikto papildu pētījumu un Eiropas atbildīgo iestāžu koordinētu neatkarīgu pētījumu palīdzību. Šie pasākumi ļaus atbildīgām iestādēm ātri izvērtēt jaunākos datus, kas iegūti no dažādiem avotiem, un veikt atbilstošās nepieciešamās normatīvā regulējuma darbības sabiedrības veselības aizsardzībai.

Vakcinētajām personām un veselības aprūpes speciālistiem jāziņo par iespējamām blakusparādībām, izmantojot nacionālās ziņošanas sistēmas. Šie ziņojumi palīdz normatīvā regulējuma iestādēm labāk izprast "Comirnaty" un papildināt zināšanas, kas jau iegūtas klīniskos un citos pētījumos.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar valdībā apstiprināto Covid-19 vakcinācijas plānu paredzēts līdz vasaras beigām sapotēt 70% pieaugušo. 

Kopumā Latvijai līdz šim piegādātas 33 825 Covid-19 vakcīnu devas, tostarp 30 225 vakcīnu devas no ražotāja “Pfizer-BioNTech” un 3600 vakcīnu devas no ražotāja “Moderna”.

Patlaban vakcīnu pret Covid-19 krājumi ir izsmelti. Februārī tiek gaidītas pirmās vakcīnas devas no “AstraZeneca”, ko janvāra nogalē izmantošanai Eiropas Savienībā apstiprināja Eiropas Zāļu aģentūra un Eiropas Komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti