Aptauja: Iedzīvotāji Latvijā optimistiskāki par dzīves līmeņa uzlabošanos nekā ES vidēji

Latvijā 34% iedzīvotāju cer, ka nākamo piecu gadu laikā to dzīves līmenis paaugstināsies, kamēr Eiropas Savienībā (ES) uz dzīves līmeņa pieaugumu cer vidēji 15%, liecina jaunākā "Eirobarometra" aptauja.

Aptaujā 39% Latvijas iedzīvotāju pauduši vērtējumu, ka viņu dzīves līmenis nemainīsies, kamēr ES vidēji tā domā 49% aptaujāto iedzīvotāju.

Savukārt 19% Latvijas iedzīvotāju aptaujā norādījuši, ka sagaida dzīves līmeņa pazemināšanos tuvāko piecu gadu laikā, bet ES vidēji šādas pesimistiskas prognozes pauduši 32% iedzīvotāju.

Vērtējot ES nākotni, 69% Latvijas iedzīvotāju aptaujā pauduši, ka skatās uz to optimistiski, kamēr vidēji ES šis vērtējums bijis nedaudz zemāks - 61%. Savukārt pesimistiski noskaņoti par ES nākotni bijuši 26% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju un 35% ES iedzīvotāju.

EP pavasara "Eirobarometra" aptauju veica pētījumu aģentūra "Verian" no 7. februāra līdz 3. martam visās 27 ES dalībvalstīs. Aptauja tika veikta klātienē, papildus izmantojot videointervijas Čehijā, Dānijā, Somijā un Maltā. Kopumā tika veiktas 26 411 intervijas. ES rezultāti tika svērti atkarībā no iedzīvotāju skaita katrā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti