Eiropas Komisija piedāvās aizliegt vienreizējos plastmasas traukus

Eiropas Komisija plāno aizliegt vairākus vienreizējās lietošanas produktus no plastmasas un piemērot dalībvalstīm sodus par plastmasas atkritumiem, kurus nav iespējams pārstrādāt, ziņo “Deutsche Welle”, atsaucoties uz mediju koncerna “Funke Mediengruppe” izdevumiem.

Mediji atsaucas uz EK sagatavoto piedāvājumu cīņai ar plastmasas atkritumiem, kuru komisija prezentēs Briselē pirmdien, 28.maijā.  

Saskaņā ar direktīvas projektu plānots aizliegt tādus plastmasas izstrādājumus, kuriem ir viegli pieejama un pēc cenas pieņemama alternatīva.

Šāds aizliegums skartu, piemēram, vienreizējās lietošanas traukus, galda piederumus, salmiņus dzērieniem, vates kociņus.

Tāpat plānots ierobežot līdzņemšanai tirgotā ēdiena iepakojumus no plastmasas.

“Funke Mediengruppe” izdevumi arī vēsta, ka piedāvāts iekasēt no ES dalībvalstīm noteiktu summu par katru pārstrādei nederīgu plastmasas atkritumu kilogramu. Šī nodeva varētu būt 0,8 eiro par kilogramu. EK pieļauj, ka tas palīdzētu samazināt plastmasas atkritumu apjomu.  

5 komentāri
marsinsh
Ar kaut ko jau būs jāsāk, jo cik ilgi Gētliņi būs spējīgi uzņemt tos kalnus ...
Anonīms lietotājs 22483
Tas viss ir labi, bet katrs, kurš pabijis kādā Dienvidāzijas valstī, zina, ka mēs neesam lielākie piesārņotāji. Ir vajadzīga globāla rīcība, globāli aizliegumi, jo to plastmasas trauku ražotāji nevēlēsies samazināt savu peļņu, viņi vienkārši iekaros jaunus tirgus. Nelietosim mēs tos traukus (lai gan pie mums viņus tomēr savāc un aizved uz atkritumiem), lietos vēl vairāk Indonēzija, Filipīnas, Āfrika. Un tur nav mūsdienīgas atkritumu savākšanas. Metīs pa taisno jūrā vai sadedzinās. Lai cik šis apgalvojums pirmajā brīdī neliktos absurds, labāk, lai to plastmasu lieto civilizētā pasaule, kur ir stingri noteikumi atkritumu savākšanai un pāstrādei, nekā plastmasas ražotāji tiek aizdzīti agresīvi iekarot trešo pasauli, kura to plastmasu izmet, kur pagadās. Āfrikā jau vietām cilvēki brien līdz puslielam pa plastmasas drazu.
Anonīms lietotājs 22483
Es gribu teikt, ka bez globālas rīcības visā pasaulē šāda virspusēji pozitīva darbība patiesībā var novest pie vēl lielāka ļaunuma, jo, kā jau teicu, globālie plastmasas ražotāji neatteiksies no savu produktu ražošanas un meklēs jaunus tirgus, kur vispār neeskistē atkritumu savākšana, kur pilnīgi viss nonāk zemē, okeānos un gaisā (ja papūlēsies sadedzināt plastmasas drazu, nevis izmetīs jūrā). Mēs jau zinām veco teicienu par tiem labajiem nodomiem... Šis, baidos, varētu būt tāds gadījums. Kamēr Eiropa paliek zaļāka, smukāka, tīrāku gaisu, ūdeni, tikmēr citas pasaules daļas tiek piesārņotas vairāk, jo tur priekš mums tiek ražotas mantas, apejot Eiropas vides aizsardzības normas. Un uz turieni pārceļas piesārņojošo, aizliegto vielu un preču tirgus. es vēlreiz saku, tās nav teorētiskas pārdomas, tas ir secinājums no redzētā tādās trešās pasaules valstīs.
Anonīms lietotājs 22614
EK taču nevar pieņemt lēmumu Āzijas vietā, tikai rādīt paraugu un stimulēt šāda lēmuma pieņemšanu. Tu taču negribi teikt, ka nav jēgas pašiem neko nedarīt jo var atrasties kāds tālu prom, kas nedarīs? Ka nav jēgas mazgāties, jo tāpat pēc pāris dienām būsim netīri?
Kremilek Rukis
Jā, un tā nu ir pirmā (un vissvarīgākā) lieta, kas atrisinās atkritumu problēmu! Bērnudārza līmeņa domāšana.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti