Eiropas amatpersonas Grieķijai sola gaismu taupības tuneļa galā

Tuvākajā laikā starptautisko kreditoru tehniskā misija atsāks darbu Grieķijā, taču sarunās ar tās valdību uzsvars vairs netiks likts uz jauniem taupības pasākumiem. Tā pēc pagājušajā nedēļā notikušajām sarunām paziņojušas eirozonas amatpersonas, kas cer, ka līdzdalību Grieķijas glābšanas programmas īstenošanā turpinās arī Starptautiskais Valūtas fonds. Jau ilgāku laiku sarunas par programmas turpmāko likteni bija iestrēgušas. 

Grieķija, kam nepieciešams pēdējais maksājums starptautiskās palīdzības programmas ietvaros, ir piekāpusies jautājumā par reformu turpināšanu. Starptautisko aizdevēju pārstāvji, kas, nespējot vienoties ar Grieķijas amatpersonām par reformu turpināšanu, aizvadītā gada decembrī pameta Grieķiju, jau tuvākajā laikā varētu tajā atgriezties, lai sāktu diskusijas par jaunu reformu ieviešanu. 

„Aizvadītajā nedēļā mēs esam intensificējuši sarunas starp Grieķijas valdību un starptautiskajām institūcijām, lai panāktu, ka eksperti atgriežas Atēnās, un rezultāts ir tāds, ka tuvākajā laikā starptautiskās institūcijas dosies uz Atēnām. Tās strādās ar Grieķijas institūcijām pie nodokļu sistēmas, pensiju sistēmas un arī darba tirgus regulējuma strukturālo reformu paketes.

Ar šādām politikas izmaiņām mēs attālināsimies no taupības politikas, liekot lielāku uzsvaru uz dziļākām reformām, kas ir galvenais elements sarunās ar Starptautisko Valūtas fondu,” pagājušnedēļ paziņoja eirogrupas prezidents Jēruns Deiselblūms.

Pēdējais maksājums trešās starptautiskā aizdevuma programmas ietvaros Grieķijai nepieciešams, lai segtu aptuveni 7 miljardus lielas parādsaistības, kas tai jāatmaksā šovasar. Eiropas Stabilitātes mehānisma izpilddirektors Klauss Reglings uzsvēra, ka pagaidām Grieķija ir izpildījusi savas saistības pret aizdevējiem:

„Grieķija jau ir atmaksājusi mums 2 miljardus eiro. Manuprāt, tas ir pozitīvi. Tas apliecina, ka tas, par ko mēs esam vienojušies ar Grieķiju, tiek pildīts un pildīts savlaicīgi. Tas ir labi arī tādēļ, ka tā rezultātā Grieķijas parāds ir samazinājies par 2 miljardiem eiro un tajā pašā laikā pieaug Eiropas Stabilitātes mehānisma aizņemšanās kapacitāte, kas nāk par labu eirozonas stabilitātei,” teica Reglings.

Eiropas Komisijas ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī prognozē, ka sarunas starp aizdevēju pārstāvjiem un Grieķijas amatpersonām varētu atsākties jau tuvāko dienu laikā, lai iespējami drīz pabeigtu darbu pie jaunas vienošanās, kas, pēc viņa teiktā, parādītu gaismu taupības tuneļa galā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti