Rīta Panorāma

Eiropā notiek Santa Klausu labdarības skrējieni

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Pasaule iejūtas Ziemassvētku noskaņās

Eglīte no vakcīnu ampulām un krāšņa uguņošana – Ziemassvētku noskaņas daudzviet pasaulē

Jau pavisam nedaudz atlicis līdz Ziemassvētkiem, pasaulē jau valda svētku noskaņas, un šur tur arī kādi daži neparasti veidi, kā atzīmēt šo laiku.

Rietumkrasts, Betlēme

Rietumkrasta pilsētā Betlēmē Ziemassvētku gaidīšanas sezona atklāta, iededzot svētku egli laukumā pilsētas centrā. Ikgadējo pasākumu apmeklēja tūkstošiem skatītāju, kā arī palestīniešu politiķi. Neiztika arī bez krāšņas uguņošanas, tradicionālām palestīniešu dejām un Kristus dzimšanas šova.

Betlēme ir svētceļojuma galamērķis, jo kristieši tic, ka tur dzimis Jēzus Kristus.

Somija, Rovaniemi

Pašos Eiropas ziemeļos ir Ziemassvētku vecīša parks Lapzemē. Taču tur satraukums, kā šī ziema ietekmēs Lapzemes tūrisma industriju. Pērn to smagi skāra pandēmija, “lokdauni” un ceļošanas ierobežojumi.

Rovaniemi, pie kuras atrodas Ziemassvētku vecīša ciems, pērn apmeklēja par 80% mazāk tūristu nekā gadu iepriekš pirms pandēmijas. Vietēji uzņēmumi lielas cerības liek uz šo ziemu, taču ir bažas, ka Covid-19 vīrusa omikrona variants var sagandēt vēl vienu Ziemassvētku tūrisma sezonu.

“Daudziem mazākiem uzņēmumiem šī ziema izšķirs visu. Ja šoziem nekā nebūs, tad tie bankrotēs,” atzina Santa Klausa parka pārstāvis Ilka Lankinens.

Vācija, Berlīne

Berlīnē kādā akvāriju parkā īpašs viesis ieradās pie rajām un citām zivīm – nirējs tērpsies garajā, sarkanajā Ziemassvētku vecīša mētelī un maisu ar gardumiem piegādās zemūdens iemītniekiem.

Horvātija, Zagreba

Arī Horvātijā svētku sezona pilnā sparā. Pandēmijas dēļ gan ierobežota Ziemassvētku tirdziņu darbība, tādēļ Zagrebas dome lielāku uzsvaru liek uz brīvdabas pasākumiem. Galvaspilsētas parkā, kurā parasti atrodas ziemas slidotava, apmeklētājus sagaidīja slidotāju silueti un liela izmēra rotaļlietas ar Ziemassvētku tematiku.

Rumānija, Bukareste

Rumānijā vienā no Bukarestes lielākajiem vakcinācijas centriem personāls uzbūvējis trīs metrus augstu Ziemassvētku eglīti no tukšām vakcīnu pret Covid-19 ampulām. Centra darbinieki eglīti sāka meistarot novembra sākumā ārpus sava darbalaika, dažkārt tās pabeigšanai pat pavadot laiku līdz diviem naktī.

“Eglīte izgatavota galvenokārt no “Pfizer” ampulām, kuras esam uzkrājuši kopš 2021. gada marta. Tika izmantotas aptuveni 19 tūkstoši ampulu,” pastāstīja vakcinācijas centra ārsts Radu Kristiāns.

Vatikāns

Savu Ziemassvētku eglīti Svētā Pētera laukumā oficiāli uzstādījis arī Vatikāns. Cik nu eglīti – tā sver astoņas tonnas un slejas 28 metru augstumā. Vairāk nekā 600 rotājumus izgatavojuši brīvprātīgie, lielāko daļu bumbuļu – no otrreiz pārstrādātas plastmasas.

Bet Ziemassvētku silīte šoreiz dāvinājums no Peru – Kristus dzimšanas aina attēlota ar figūrām, kas ietērptas peruāņu tradicionālajos tērpos. Stallī ir pat Peru raksturīgi dzīvnieki, piemēram, lamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti