Dombrovskis uz laiku uzņemsies ES tirdzniecības komisāra pienākumus

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena ceturtdien, 27. augustā, paziņoja, ka respektē līdzšinējā Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisāra Fila Hogana lēmumu atkāpties pēc tam, kad viņš dzimtajā Īrijā pārkāpa ar koronavīrusa izplatības ierobežošanu saistītos noteikumus. Hogana vietā uz laiku būs izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis.

Urzula fon der LeienaUldis Ķezberis
Leiena aicināja arī citas ES augstākās amatpersonas ievērot drošības pasākumus, lai apturētu vīrusa izplatīšanos.

"Pašreizējos apstākļos, kad Eiropa cīnās, lai samazinātu koronavīrusa izplatīšanos, un eiropieši ziedojas un pieņem sāpīgus ierobežojumus, es sagaidu, ka komisijas locekļi būs sevišķi modri un ievēros nacionālos un reģionālos noteikumus un rekomendācijas. Īrijas valdībai ir uzdevums izraudzīties piemērotus kandidātus komisāra postenim. Izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis uz laiku uzņemsies tirdzniecības komisāra pienākumus," paziņoja fon der Leiena.

Dombrovska atbildībā tagad būs arī tirdzniecības līgumi ar visu pasauli 27 Eiropas Savienības valstu vārdā, kā arī svarīga loma sarunās ar Lielbritāniju par tirdzniecības attiecībām pēc "Brexit".

Izdevums “FT” raksta, ka Dombrovska rīcībā ir Eiropas vēsturē plašākais portfelis, jo būs jāatbild par jautājumiem, sākot no tarifiem tirdzniecībai ar jūras veltēm, līdz pat baņķieru prēmijām.

KONTEKSTS:

No amata atkāpies ES tirdzniecības komisārs Hogans, kas bija izpelnījies pārmetumus par Īrijā Covid-19 krīzes dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Viņš pagājušajā nedēļā Īrijā apmeklēja kāda golfa kluba jubilejas svinības, ar to pārkāpjot ierobežojumus, kas Covid-19 krīzes dēļ noteikti Īrijā.

Paziņojumā par atkāpšanos Hogans atzina savu kļūdu un pauda dziļu nožēlu par notikušo, viņaprāt, atrodoties valsts dienestā, jāievēro augsti uzvedības standarti, tāpēc saprotamas sabiedrības dusmas.

Skandāla dēļ no amata jau iepriekš atkāpās cita vakariņu dalībniece – Īrijas lauksaimniecības ministre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti