Dienas ziņas

VK aicina uzlabot taksometru pakalpojumus lidostā

Dienas ziņas

Beigušās ASV viceprezidenta amata kandidātu debates

Daudzviet Eiropā pieaug Covid-19 saslimušo skaits

Daudzviet Eiropā pieaug inficēšanās ar Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Eiropā strauji izplatās koronavīruss Covid-19. Virkne valstu paziņojušas par diennakts laikā reģistrēto jaunu inficēto rekordskaitu. Atsevišķās vietās nolemts pastiprināt iedzīvotāju pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumus. 

ĪSUMĀ:

  • Daudzviet Eiropā reģistrēts ievērojams Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.
  • Bulgārijā, Čehijā un Melnkalnē reģistrēts augstāks inficēto skaita pieaugums nekā pirmā uzliesmojuma laikā.
  • Francijā, Lielbritānijā un Polijā pavisam noteikti ir sācies Covid-19 uzliesmojuma otrais vilnis.
  • Daudzviet lemj par stingrākiem ierobežojumiem, lai novērstu plašāku sabiedrības inficēšanos un nepārslogotu veselības aprūpes sistēmu.
  • Eiropas SPKC: Tuvāko mēnešu laikā inficēto skaits Eiropā turpinās pieaugt.

Daudzviet Eiropā pieaug inficēšanās ar Covid-19
00:00 / 03:03
Lejuplādēt

Vācijā aizvadītajā diennaktī reģistrēts vairāk nekā 4000 jaunu inficēšanās gadījumu. Tas ir par 1200 gadījumiem vairāk nekā dienu iepriekš. Kopumā valstī ar Covid-19 saslimuši vairāk nekā trīssimt tūkstoši. Lielākā daļa izveseļojušies, bet vairāk nekā deviņi ar pusi tūkstoši miruši.

Pēc vasaras brīvdienām vīrusu Vācijā galvenokārt ieveda tie, kuri atgriezās no citām valstīm. Tagad no ārzemēm ievesto gadījumu skaits gan veido vien aptuveni 8%. Lielākoties inficēšanās norit turpat, Vācijā.

Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns straujo inficēto skaita pieaugumu nodēvēja par satraucošu. Viņš aicināja iedzīvotājus, īpaši jauniešus, ievērot piesardzību, lai nepārslogotu veselības aprūpes sistēmu un neliktu valdībai no jauna ieviest stingrus ierobežojumus. “Pašlaik inficējas pārsvarā jauni cilvēki. Viņi vēlas apmeklēt ballītes un ceļot un jūtas neievainojami. Bet viņi tādi nav. Koronavīruss joprojām ir bīstama sērga, jo īpaši gados veciem cilvēkiem,” ministra teikto citē raidsabiedrība “Deutsche Welle”

Arī Roberta Koha institūts, kas valstī atbild par slimību kontroli un profilaksi, brīdina, ka iespējams nekontrolēts vīrusa uzliesmojums.

“Pašreizējā situācija mani ļoti satrauc. Ir grūti prognozēt, kā tuvākajās nedēļās situācija attīstīsies Vācijā.

Iespējams, sasniegsim desmit tūkstošus Covid-19 gadījumu dienā. Iespējams, vīruss izplatīsies nekontrolējami. Bet es ceru, ka tas nenotiks un mēs tiksim galā. Mērķis ir panākt pēc iespējas mazāk jaunu inficēšanās gadījumu,” sacīja Roberta Koha institūta vadītājs Lotārs Roberts Vīlers.

Arī Vācijas kaimiņvalstīs strauji pieaug Covid-19 inficēto skaits. Polijā pēdējās diennakts laikā reģistrēti gandrīz 4300 jauni saslimšanas gadījumi, kas ir rekordliels skaits.

Savukārt Čehijā pēdējās 24 stundās pozitīvas koronavīrusa analīzes bijušas vairāk nekā 5300 cilvēkiem. Tā ir pirmā reize, kad Čehijā diennakts laikā reģistrēto inficēto skaits pārsniedz 5000.

Čehijā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir pārsniedzis 364, kas ir augstākais rādītājs Eiropas Savienībā.

Ukrainā pēdējā diennaktī reģistrēts rekordliels skaits inficēto – gandrīz 5400. Tomēr Ukrainas Veselības ministrija apgalvo, ka pagaidām negrasās no jauna ieviest pilnīgu karantīnu, kāda bija spēkā gada sākumā. Valsts galvaspilsētas Kijevas vadība ir paziņojusi, ka no pirmdienas pastiprinās iedzīvotāju pulcēšanās ierobežojumus, vēsta ziņu aģentūra “Unian”.

Itālijā, kur inficēto skaits ik dienu pieaug par vairākiem tūkstošiem, sejas masku valkāšana tagad ir obligāta arī ārpus telpām. Bez maskas varēs atrasties vien mājās vai, piemēram, vienam esot parkā.

“Mēs stingri iesakām visiem pilsoņiem, arī atrodoties ģimenes lokā, būt piesardzīgiem. Mūsu vidū ir neaizsargāti, vecāki cilvēki, kuri mums jārespektē. Ievērosim drošu distanci,” sacīja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Lielbritānijas slimnīcās situācija varētu kļūt kritiska pēc aptuveni desmit dienām lielā Covid-19 pacientu pieplūduma dēļ. Tā apgalvo Lielbritānijas veselības ministre.

Šogad Anglijā un Velsā no Covid-19 izraisītām komplikācijām miruši trīs reizes vairāk cilvēku nekā no gripas un pneimonijas.

Lielbritānijas Nacionālā statistikas biroja dati liecina, ka no gripas šogad miruši 394 cilvēki, kamēr Covid-19 prasījis vairāk nekā 48 tūkstošu cilvēku dzīvību. Papildu ierobežojumi Anglijā, visticamāk, tiks ieviesti nākamnedēļ.

Tāpat kā citviet arī Anglijā varētu tikt slēgti bāri un kafejnīcas. Viesmīlības nozares pārstāvji gan brīdina, ka stingrāki pasākumi dažiem uzņēmumiem varētu nozīmēt pilnīgu slēgšanu.

Arī citviet varasiestādes nolēmušas atjaunot stingrākus ierobežojumus. Piemēram, Beļģijas galvaspilsētā Briselē vismaz uz mēnesi darbs ir jāpārtrauc visām kafejnīcām un bāriem. Darbu varēs turpināt restorāni.

Tuvāko mēnešu laikā inficēto skaits Eiropā turpinās pieaugt, tā apgalvoja Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Pjotrs Kramarzs. Tas esot saistīts ar to, ka eiropiešiem nav izstrādājusies pietiekama imunitāte pret vīrusu.

"Redzam, ka situācija pasliktinās. Vairākās valstīs Eiropā notiek pāreja no lokāliem un kontrolējamiem saslimšanas gadījumiem uz lielākiem uzliesmojumiem sabiedrībā kopumā. Daļēji tas ir testēšanas apjomu palielināšanas rezultāts. Kopš aprīļa un marta testēšanas apjoms būtiski palielinājies. Vairākās valstīs saslimšanas konstatēta jaunākiem cilvēkiem, kuriem ir viegli simptomi. Vienlaikus daudzviet redzam, ka saslimst arī vecāki cilvēki, kas ir satraucoši, jo viņi pakļauti lielākam riskam," sacīja Kramarzs.

Runājot par ierobežojumiem un to efektivitāti, zinātnieks norādīja, ka ir pāragri spriest, kas ir piemērotākie, ņemot vērā, ka dažādās valstīs tie ir atšķirīgi, kā arī mainīgi. Eiropas SPKC  pārstāvis gan atgādināja, ka ir vairākas pamatlietas, kuras ikkatrs var ievērot, lai palīdzētu ierobežot vīrusa izplatību.

Kopš pandēmijas sākuma Eiropā ir reģistrēti vairāk nekā 3,7 miljoni koronavīrusa inficētie, no kuriem miruši ir vairāk nekā 193 tūkstoši, vēsta Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti