Pļaviņs/Fokerots Latvijas pludmales volejbolistus ieved olimpiskās kvalifikācijas turnīra pusfinālā

Latvijas pludmales volejbola komanda ar Mārtiņu Pļaviņu un Kristiānu Fokerotu priekšgalā sestdien, 15. jūnijā, sasniedza Jūrmalā notiekošās olimpiskās kvalifikācijas turnīra pusfinālu, kur latviešiem būs jāspēkojas ar Austrijas vienību.

Vakarā tika noskaidrota ceturtā ceturtdaļfināla komanda vīru sacensībās. Par atlikušo ceļazīmi uz pusfinālu cīnījās Vācijas un Latvijas komandas.

Artūrs Rinkevičs/Ardis Daniels Bedrītis jau priekšlaicīgi dueli ar Vācijas duetu Paulu Heningu/Benetu Ponjevazu uzvarēja ar 2-0. Latvijas pretinieki no dalības mačā izstājās savainojuma dēļ un saņēma tehnisko zaudējumu.

Intervija ar Artūru Rinkeviču un Ardi Danielu Bedrīti

Dienas noslēdzošajā spēlē laukumā devās Mārtiņš Pļaviņš/Kristiāns Fokerots spēkojoties ar Lukasu Fretšneru/Svenu Vinteru. Latvieši piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1-2 (21:16, 15:21, 13:15).

Abas komandas pirmā seta ievadā spēlēja "punkts punktā" līdz Latvijas duetam izdevās panākt trīs punktu izrāvienu, izvirzoties vadībā ar 6:3. Vācijas spēlētājs Vinters spēles ievadā vairākkārt pieļāva visai nepiespiestas kļūdas, kā rezultātā Latvijas duets biežāk sāka spēlēt pa viņu. Tikmēr vācieši servēja pa Pļaviņu, kurš pretiniekiem uzbruka gan ar gremdēm, gan ar māņu sitieniem, liekot vāciešiem minēt katru viņa nākamo gājienu. Tehniskajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 11:10 par labu Latvijai.

Pēc pārtraukuma Pļaviņam ar viltīgu planējošo servi izdevās panākt +2 (13:11). Tā latviešiem divu punktu pārsvaru izdevās noturēt līdz pat 16:13. Bet tad sekoja veiksmīgs uzbrukums un gandrīz netverama serve vāciešu izpildījumā – 16:16. Pļaviņš uzreiz pieprasīja pārtraukumu, pēc kura vācieši kļūdījās servē. Pēc tam Pļaviņš izpildīja divas lieliskas serves, atnesot Latvijai trīs punktu pārsvaru. Pārtraukumu uzreiz pieprasīja vācieši, bet arī pēc tā punktu pēc lieliskas Fokerota darbības blokā guva latvieši. Tam sekoja vāciešu kļūda uzbrukumā un Pļaviņš/Fokerots pirmo setu uzvarēja ar 21:16.

Otro setu latvieši sāka ar Fokerota precīzu darbību blokā. Arī šī seta ievadā vācieši turpināja spēlēt neprecīzi, bet latviešiem neizdevās uzaudzēt pārsvaru. Šī seta sākumā vācieši izvēlējās servēt pa Fokerotu. Tas viņiem nesa vēlamo rezultātu, jo Fokerots divas reizes pēc kārtas neuzņēma planējošo servi. Kad rezultāts uz tablo vēstīja 8:4 par labu Vācijai, Pļaviņš atkal pieprasīja pārtraukumu. Tam sekoja garāka izspēle, kurā Pļaviņš nospēlēja blokā, bet Fokerots – aizsardzībā. Tā rezultātā pie punkta izdevās latviešiem. Pēc veiksmīgas gremdes Fokerots pieļāva kļūdu servē, nesamazinot rezultāta starpību (6:10). Vāciešiem izdevās iekrāt arī piecu punktu pārsvaru (13:8). Latviešu deficīts sasniedza pat septiņus punktus. Vācija otro setu uzvarēja ar 21:15.

Trešā seta ievadā abas komandas apmainījās ar veiksmīgiem uzbrukumiem pie tīkla. Pēc tam Vinters kļūdījās Pļaviņa serves uzņemšanā, kā rezultātā Latvijai bija iespēja uzbrukt vēlreiz, bet bumbu Vācijas blokā trieca Fokerots. Nākamajā uzbrukumā Fretnšners kļūdījās servē. Tam sekoja Vintera kļūda sitienā un Latvija izvirzījās vadībā ar 3:2. Vācieši pēc ilgāka laika uzservēja pa Pļaviņu, kuram bija jāizpilda uzbrukums. Pieredzes bagātais volejbolists izpildīja māņu sitienu, bet pieļāva kļūdu. Pie rezultāta 7:5 par labu Latvijai vācieši pieļāva jau trešo kļūdu servē šajā setā.

Latvijas komandai tomēr izdevās izlīdzināt rezultātu (9:9) pēc precīzas Fokerota serves. Fokerots uzņēma spēcīgu Vintera servi, bet cēlienā kļūdījās Pļaviņš, kas vāciešiem ļāva atjaunot divu punktu pārsvaru. Pie 12:10 par labu Vācijai Vinters izpildīja netveramu servi. Tam sekoja Fokerota precīza gremde, kā arī Pļaviņa veiksmīga darbība aizsardzībā un arī precīzs māņu uzbrukums. Līdz ar to latviešiem deficītu bija izdevies samazināt līdz minimumam (12:13). Pirmo no divām mačbumbām latviešiem izdevās atspēlēt, bet pie rezultāta 14:13 Vinters sita pa Fokerota bloku, no kura bumba izlidoja ārpus laukuma. Vācieši trešajā setā uzvarēja ar 15:13, kas nozīmēja, ka Vācijas-Latvijas duelī būs zelta sets.

Intervija ar Mārtiņu Pļaviņu un Kristiānu Fokerotu

Pļaviņš pēc mača sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) atzina, ka līdz uzvarai netrūka daudz, atzīstot arī divas savas kļūdas. Viņš arī norādīja, ka otrajā un trešajā setā vācieši esot parādījuši savu augsto līmeni.

"Droši jāiet. Galvenais noturēt servju uzņemšanu," pirms zelta seta sacīja Fokerots.

Arī zelta setā laukumā palika tie paši dueti, kuri tikko jau bija aizvadījuši trīs setu kauju.

Zelta setu Latvijas komanda sāka ar veiksmīgu Fokerota uzbrukumu. Tam sekoja lieliska Pļaviņa darbība aizsardzībā un precīzs uzbrukums. Latvijai šo setu izdevās sākt veiksmīgi, izvirzoties vadībā ar 5:1. Pie rezultāta 2:6 vācieši pieļāva visai rupju kļūdu gremdē, ļaujot Latvijai palielināt pārsvaru. Tam sekoja neliels vāciešu izrāviens, kā rezultātā viņi deficītu samazināja līdz -2 (6:8). Latvijas komanda uzreiz paņēma pārtraukumu, kam sekoja vāciešu serve kļūdā – 9:6 par labu Latvijai. Nākamajā uzbrukumā Fokerots Latvijas pārsvara spēja palielināt līdz +4. Tomēr vācieši nepadevās un deficītu atkal sadeldēja līdz -2. Pie rezultāta 10:8 precīzi ar māņu sitienu nospēlēja Pļaviņš, atjaunojot trīs punktu pārsvaru. Nākamajā uzbrukumā Fokerots izpildīja gremdi no visai tālas distances, bet šoreiz izpalīdzēja tīkls, jo Fokerota raidītā bumba knapi pārvēlās pāri tīkla malai un iekrita Vācijas laukuma pusē. Pie rezultāta 13:9 ar gremdi izcēlās Pļaviņš. Nākamajā uzbrukumā vācieši kļūdījās.

Latvija zelta setā uzvarēja ar 15:9, iesoļojot pusfinālā!

Intervija ar Mārtiņu Pļaviņu un Kristiānu fokerotu pēc uzvaras zelta setā

Pēc mača Pļaviņš pauda prieku, ka turnīrā ar tik augstām likmēm kā ceļazīme uz olimpiskajām spēlēm izdevās uzveikt augsta kalibra komandu. Savukārt Fokerots norādīja uz pretinieku kļūdām, kas jau zelta seta sākumā ļāvušas latviešiem iekrāt pārsvaru.

"Prieks, ka mājās paveicās. Savas sienas, savu atbalstītāju priekšā. Man šķiet, ka tā arī ir jābūt. Es ceru, ka tā būs arī rīt," sacīja Latvijas pludmales volejbola veterāns Mārtiņš Pļaviņš.

Nāciju kausa vīriešu konkurences pusfinālā jau cīnīsies Francijas, Austrijas, Portugāles un Latvijas komandas. Latviešiem būs jātiekas ar Austrijas komandu.

Sieviešu konkurencē vienā no pusfināla mačiem tiekās Čehija un Itālija. Vispirms čehietes Kailija Nešaferova/Marketa Svozilova spēkojās ar itālietēm Gjadu Banki/Reku Orsi-Totu. Šajā duelī ar 2-0 (21:16, 21:17) uzvarēja čehietes.

Otrā šo abu valstu mačā tikās Barbora Hermanova/Sāra Marija Stočlova un Margerita Bjankina/Klaudija Skampoli. Šajā cīņā pārākas ar 2-0 (21:15, 27:25) bija Hermanova/Stočlova, nodrošinot Čehijas komandai vietu Nāciju kausa finālā.

Nāciju kausa finālā sieviešu konkurencē spēkosies Nīderlandes un Čehijas komandas.

Nolikums paredz, ka katrā mačā uzvarētāju nosaka pēc divu aizvadīto spēļu iznākuma. Ja katra komanda mačā gūst pa vienai uzvarai, uzvarētāju nosaka zelta setā līdz 15 punktiem, spēlējot brīvi izvēlētiem komandu sastāviem.

Turnīra uzvarētāji sievietēm un vīriešiem pa vienai ceļazīmei uz Parīzi nodrošinās nacionālajai olimpiskajai komitejai.

Pēc vietas olimpiskās kvalifikācijas rangā dalību Parīzes spēlēs nodrošināja spēcīgākais Latvijas sieviešu pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova. Pēc vietas rangā noteica 17 olimpisko spēļu turnīra pārus gan sievietēm, gan vīriešiem. Nāciju kausā var piedalīties tikai valstis, kam pēc vietas rangā nav pilna olimpiskā dalības kvota. Tā kā Graudiņa/Samoilova olimpisko ceļazīmi jau ir nopelnījušas, Nāciju kausa turnīrā viņas nevar startēt.