Itālijā Covid-19 dēļ ārpus telpām jāvalkā sejas maskas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Itālijas valdība atbalstījusi prasību visiem iedzīvotājiem ārpus telpām valkāt sejas maskas. Līdz 31. janvārim arī pagarināts Covid-19 dēļ noteiktais ārkārtas stāvoklis.  

Valdības pārstāvji informēja, ka prasību var nepildīt vienīgi bērni līdz 6 gadu vecumam, cilvēki ar veselības traucējumiem, kuriem kaitīga sejas masku valkāšana, un iedzīvotāji sportisko aktivitāšu laikā brīvā dabā.

Pārējiem par noteikumu pārkāpumu var piemērot no 400 līdz 1000 eiro lielu naudas sodu. Amatpersonas arī norāda, ka Itālija nav vienīgā valsts, kurā ieviesta šāda prasība, un sejas maskas ārpus telpām jāvalkā arī Spānijā, Turcijā, Ziemeļmaķedonijā un vairākās Āzijas valstīs.

Covid-19 gadījumu skaits pieaug arī citās Eiropas valstīs, un daudzviet tiek atjaunoti vai noteikti jauni ierobežojumi.

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē stāsies spēkā stingrāki pulcēšanās ierobežojumi. No 11 vakarā līdz 6 rītā būs atļauts pulcēties tikai pieciem cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām, bet telpās dienā – līdz desmit cilvēkiem.

Briselē nolemts, ka visiem bāriem, naktsklubiem un kafejnīcām darbība būs jāpārtrauc uz mēnesi. Tas saistīts ar straujo Covid-19 gadījumu pieaugumu. Tik stingri pasākumi gan nav ieviesti visā valstī, bet, ņemot vērā, ka vīruss īpaši strauji uzliesmojis galvaspilsētā, to skar visstriktākie noteikumi.

“Mēs nolēmām, ka bāriem, kafejnīcām, kā arī tējnīcām jāaizver durvis un jāpaliek slēgtām,” paziņoja Briseles reģiona vadītājs Rūdijs Vervūrts.

Jauno lēmumu ar raizēm uztver viesmīlības nozarē strādājošie.

“Tas ir ļoti grūti visiem. Sabiedrībai, veikaliem. Bāri un restorāni jau pieredzēja ļoti grūtus brīžus pirmo ierobežojumu laikā. Ietekmēti arī naktsklubi un tajos strādājošie. Tagad mums jāslēdzas atkal uz mēnesi, kaut arī vēl neesam atguvušies,” atzina "Manneken Pis Cafe" īpašnieks Sebastiāns Vandenhēds.

Nedēļas laikā Beļģijā Covid-19 gadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, palielinājās par gandrīz 60%. Dienas vidējais rādītājs šajā periodā bija no pusotra tūkstoša līdz gandrīz divarpus tūkstošiem jaunu saslimšanas gadījumu dienā. Beļģija ir viena no visvairāk skartajām valstīm Eiropā. Tur inficēto ir vairāk nekā 130 tūkstoši, bet miruši vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti