Covid-19 slimnieku skaits pasaulē tuvojas miljonam

Ar jauno koronavīrusu reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits pasaulē drīz sasniegs viena miljona atzīmi. Miruši aptuveni 50 tūkstoši Covid-19 pacientu. Par vīrusu pandēmijas jauno epicentru kļuvušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV).

Koronavīrusa epidēmija patlaban vissmagāk skārusi ASV, kur reģistrēts vairāk nekā 200 tūkstoš ar Covid-19 saslimušo jeb piektā daļa no pasaulē kopumā līdz šim reģistrētajiem inficēšanas gadījumiem. ASV mirušo Covid-19 pacientu skaits pārsniedzis piecu tūkstošu atzīmi, atpaliekot tikai no Itālijas un Spānijas.

ASV viceprezidents Maiks Penss paziņojis – aprēķini par vīrusa tālāko izplatību liecina, ka

Savienotās Valstis ieņem līdzīgu trajektoriju tai, kāda ir smagi skartajai Itālijai.

Baltais nams publicējis aplēses, saskaņā ar kurām no Covid-19 ASV var nomirt 100 līdz 240 tūkstoši cilvēku.

Vēl vairāki štati izdevuši rīkojumu iedzīvotājiem palikt mājās, starp tiem Florida, Nevada un Pensilvānija.

ASV prezidents Donalds Tramps gan līdz šīm noraidījis aicinājumus izdot nacionāla mēroga rīkojumu iedzīvotājiem pašizolēties. “Ir daži štati, kuros nav daudz problēmu, nav tūkstošiem saslimušo. Tādēļ vajadzīgs mazliet elastības. Piemēram, Aļaskā nav problēmu, un būtu ļoti grūti viņiem pateikt, ka viss jāslēdz ciet,” sacīja Tramps.

Tāpat kā Ņujorkā, arī Losandželosā noenkurojies ASV karaflotes hospitāļkuģis, lai atvieglotu vietējo slimnīcu darbu un uzņemtu pacientus, kuri nav inficējušies ar koronavīrusu. Gan Ņujorkā, gan Losandželosā esošajos hospitāļkuģos ir viens tūkstotis gultasvietu.

Tikmēr Eiropā gan Itālijā, gan Spānijā reģistrēti vairāk nekā 110 tūkstoši Covid-19 gadījumu. Itālijā miruši vairāk nekā 13 tūkstoši, bet Spānijā – 10 tūkstoši cilvēku. Eiropas valstis pagarina izolēšanās un sociālās distancēšanās rīkojumu termiņus.

Tikmēr pandēmijas izcelsmes valsts Ķīna slepenā ASV izlūkdienestu ziņojumā apsūdzēta, ka slēpusi patiesos datus par saslimšanu un nāves gadījumu skaitu. Tas savukārt ietekmējis pārējās pasaules aplēses par slimības nopietnību un līdz ar to valstu reakciju un rīcību, lai novērstu vīrusa izplatīšanos. Ķīnā tikuši reģistrēti 80 tūkstoši inficēšanās un trīs tūkstoši nāves gadījumu. Pekina apsūdzības noraida un pārmet ASV, ka tās tikai vēlas novelt vainu uz Ķīnu.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti