Dienas ziņas

Saharova balva piešķirta Aleksejam Navaļnijam

Dienas ziņas

Laiks mainīt auto riepas!

Situācija pasliktinās arī kaimiņvalstīs

Covid-19 krīze pasliktinās arī Latvijas kaimiņvalstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas kaimiņvalstīs Covid-19 izplatības līmenis ir nedaudz zemāks nekā pie mums, tomēr arī tur ik dienu koronavīruss prasa arvien jaunus upurus. No nākamās nedēļas gan Baltijā, gan Krievijā stāsies spēkā jauni ierobežojumi

Lietuvā slimnīcās pašlaik ārstē 1669 Covid-19 pacientus, no kuriem 157 atrodas reanimācijā. Pagājušajā diennaktī no vīrusa izraisītām komplikācijām miruši vēl 11 cilvēki, kopējam koronavīrusa upuru skaitam pārsniedzot 5500. Absolūtais vairākums no viņiem nebija vakcinēti pret Covid-19.

Jāvakcinējas un jābūt piesardzīgiem

Lai arī Lietuvas slimnīcas cita pēc citas pārtrauc plānveida pakalpojumus un pielāgo nodaļas Covid pacientu ārstēšanai, valdība vēl nav lēmusi par karantīnas ieviešanu.

“Pavasarī un ziemā tika ieviesta stingra karantīna un pārvietošanās ierobežojumi, jo mums nebija vakcīnu pietiekamā daudzumā. Bet tagad lēmums ir ļoti skaidrs: cilvēkiem ir jāvakcinējas un jābūt piesardzīgiem, jāvalkā maskas, jāmazgā rokas, jāievēro distance un īpaši jāaizsargā vecāka gadagājuma radinieki, jācenšas viņus pārliecināt vakcinēties,” uzsver Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte.

Lietuvā šonedēļ visiem iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem jau pieejama balstvakcinācija pret Covid-19, tiesa gan, ne agrāk kā 180 dienas pēc iepriekšējās potes. Bet kopumā vakcinējušies vien nedaudz vairāk nekā 60 procentiem iedzīvotāju. Un nepotēto vidū ir daudz senioru, kas pastiprina slodzi slimnīcās.

Pieci miljoni eiro ģimenes ārstu motivēšanai

Igaunijā aizvadītajā diennaktī vīruss prasījis vēl trīs cilvēku dzīvību. Kopumā kopš pandēmijas sākuma miruši vairāk nekā 1400.

Latvijas ziemeļu kaimņvalstī pilnu vakcinācijas kursu pabeiguši vien nedaudz vairāk kā puse iedzīvotāju, un arī tur infekcija strauji izplatās. Lai veicinātu potēšanos, valdība atvēlēs piecus miljonus eiro ģimenes ārstu motivēšanai. Bet no pirmdienas stāsies spēkā jauni ierobežojumi. Galvenās izmaiņas saistītas ar to, ka Covid sertifikātu vairs nevarēs iegūt ar negatīva testa rezultātu un tiks ierobežota izklaide un kultūras dzīve.

“Mums ir problēmas ar slimnīcu tīklu, spiediens pieaug, slimnīcās ir arvien vairāk pacientu, un lielākā daļa cilvēku, kas nonāk slimnīcās, īpaši intensīvajā terapijā, ir nevakcinēti. Vairāk nekā 94% cilvēku, kas nonāk intensīvajā terapijā, ir nevakcinēti,” norāda Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

No smagas slimības gaitas varēja izvairīties

Covid-19 nekontrolēti izplatās arī Krievijā, kur slimnīcās ir milzīga slodze. Kopumā vīruss prasījis jau vairāk nekā 226 000 cilvēku dzīvību. Taču pret Covid-19 vakcinējusies vien aptuveni trešdaļa Krievijas iedzīvotāju.

“Lielākā daļa intensīvās terapijas nodaļas pacientu ir nevakcinēti. Tas izraisa izmisumu, jo no nopietnas slimības gaitas varēja ļoti viegli izvairīties, ja persona būtu vakcinēta,” secina Maskavas 52. slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Georgijs Arbolišvili.

Maskavā nevakcinētiem senioriem, kas pārsnieguši 60 gadu vecumu, kā arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām būs jāievēro mājsēdes režīms no 25. oktobra līdz pat 25. februārim.

Nevakcinētie pensionāri drīkstēs iziet no mājas tikai uz tuvāko veikalu vai aptieku, kā arī pastaigāties parkā. Prasība par mājsēdes ievērošanu neattieksies uz vakcinētajiem vai tiem, kas pārslimojuši Covid-19. Krievijas valdība apsver arī stingrākus ierobežojumus valstī kopumā, ja situācija neuzlabosies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti