Covid-19: Indijā mājās jāpaliek 1,3 miljardiem iedzīvotāju

Indijā trešdien sākusies 21 dienu ilga karantīna. Tas nozīmē, ka mājās jāpaliek 1,3 miljardiem valsts iedzīvotāju. Cilvēki steidz iepirkt pārtikas krājumus, policija bloķē valsts autoceļus un tiltus, ziņo BBC.

Indijā līdz šim ir reģistrēts salīdzinoši neliels ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits. Tas tiek skaidrots ar nelielo veikto testu daudzumu. No trešdienas visā valstī ir noteikta 21 dienu ilga karantīna. Portāls BBC ziņo, ka kopš pusnakts Indijas iedzīvotājiem ir kategoriski aizliegts pamest mājas. 

Televīzijas uzrunā nācijai Indijas premjers Narendra Modi, paziņojot par karantīnas ieviešanu, teica, ka sociālā distancēšanās ir vienīgais veids, kā apturēt koronavīrusa izplatību: "To nepieciešams ievērot iekvienam valsts iedzīvotājam, ieskaitot mani, premjerministru." Iekšlietu ministrs Amits Shahs tviterī publicēja attēlu ar ministru kabineta tikšanos, kurā valdības pārstāvji sēž krietni atstatus viens no otra.

Tikmēr indiešu ziņu portāls Bhaskar.com ziņo, ka sekmes jauno noteikumu ievērošanā ir dažādas.

Dažās provincēs tirgi joprojām pulcē cilvēku drūzmas, citur atkal tiek ievērota distance vismaz rindās pēc pārtikas produktiem.

Deli plāno ieviest elektroniskās atļaujas, lai ļaudis varētu aiziet sagādāt pārtiku vai doties uz darbu.

Pēc ''Worldometer'' datiem Indijā šobrīd fiksēti vien 536 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. No slimības miruši 10 cilvēki, smagā stāvoklī slimnīcā atrodas 40. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti