Pasaules panorāma

Šaubas par ASV gatavību Covid-19 izplatībai

Pasaules panorāma

Virtuāla bibliotēka pret cenzūru

Covid 19 – īpašs izaicinājums attīstības valstīm

Indijas žurnālists: Visi iedzīvotāji vēl neapzinās Covid-19 ietekmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pastāv lielas bažas par lielo attīstības valstu spējām vīrusu ierobežot.  Redzams, ka ārpus Ķīnas un Dienvidkorejas smagākā situācija pašlaik ir Irānā. Taču īpašs satraukums ir arī par tādām blīvi apdzīvotajām valstīm kā Ķīnas kaimiņvalsts Indija, kur saslimušo skaits vēl ir mazs, taču pēkšņa epidemioloģiska sprādziena rezultātā var veidot kritisku situāciju.  

Indija, kur vairums iedzīvotāju dzīvo nabadzībā un ne visiem iespējams nodrošināt sanitārus dzīvošanas apstākļus, ir blīvāk apdzīvota nekā Ķīna. Vienā kvadrātkilometrā Indijā dzīvo vairāk nekā 400 cilvēku, kur pretī Ķīnā – ap 150. Tomēr Indijā, atšķirībā, piemēram, no Dienvidkorejas, reģistrēts salīdzinoši maz inficēšanās un nāves gadījumu. Šo fenomenu "Pasaules Panorāmai" no Mumbajas skaidroja žurnālists Višāls Manve.

"Viens no iemesliem, kāpēc Indijas skaitļi nav tik lieli, ir tas, ka netestējam cilvēkus, kuriem nav simptomu, lielākajā valsts daļā,

izņemot dienvidu štatu Keralu, kas ir priekšā visiem atbildes reakcijas ziņā," pastāstīja Manve.

Žurnālists norādīja, ka valdība uz vīrusa uzliesmojumu reaģējusi diezgan operatīvi. Sociālās kampaņas aicina cilvēkus ievērot higiēnu un skaidro vīrusa bīstamību. Ierobežota pulcēšanās, slēgtas mācību iestādes. Dažās pavalstīs tiem, kuriem noteikta karantīna, uz ķermeņa tiek uzlikts zīmogs, lai sabiedrības sargi kontrolētu, kuriem jāpaliek mājās. Plašākam vīrusa uzliesmojumam, kā norāda Manve, Indijai gan būtu grūti pretoties.

"Protams, ir paranoja. Cilvēki stāv rindās pie veikaliem, lai veidotu pārtikas uzkrājumus gadījumā, ja tiek ieviesta pilnīga karantīna," norādīja Manve.

Žurnālists ir pārliecināts, ka vairāk nekā miljardu lielajā sabiedrībā apziņa par Covid-19 līdz visiem nav aizgājusi, īpaši tiem, kuri dzīvo graustu rajonos un neuzskata, ka viņus vīruss varētu ietekmēt.

Pasaules veselības eksperti uzskata, ka attīstības valstīs, arī tādās kā Irāna un Ēģipte, netiek reģistrēti visi inficēšanās gadījumi, jo ne visi vēršas pēc palīdzības vāju simptomu gadījumā.

"Gan Irānas, gan Ēģiptes gadījumā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ir maldinošs. Nevis tāpēc, ka valsts slēptu kaut ko, bet vīrusa izplatības dabas dēļ," norādīja Pasaules Veselības organizācijas veselības eksperte Dālija Samūre.

Plašāka vīrusa uzliesmojuma gadījumā Indijai, Ēģiptei un citām attīstības valstīm jābūt gatavām nodrošināt testēšanas iekārtas, aizsardzības līdzekļus ārstiem un slimnīcu aprīkojumu. Pasaules Veselības organizācija uzsver nepieciešamību valstīm sadarboties cīņā pret neredzamo ienaidnieku.

KONTEKSTS:

Jaunā koronavīrusa saslimšana Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā. Vēlāk Pasaules Veselības organizācija novērtēja, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti