Borreljs debatēs EP sola īstenot stingru ārpolitikas kursu

Kandidāts uz Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāvja amatu Žozeps Borreljs debatēs Eiropas Parlamentā brīdināja par negatīvajām tendencēm pasaulē. Viņš arī solīja īstenot stingru ārpolitikas kursu.  

Savā ievadrunā Spānijas virzītais Borreljs paziņoja par nepieciešamību palīdzēt īstenot reformas  Rietumbalkānos, atbalstīt demokrātiju un Ukrainas integritāti, kā arī risināt problēmas bloka dienvidu kaimiņvalstīs.

Savienībai arī jāizstrādā jauna attiecību stratēģija ar Āfrikas valstīm, jāuzlabo sadarbība ar Āzijas un Latīņamerikas zemēm, kā arī jāatjauno transatlantiskās attiecības ar ASV.

Viņš norādīja, ka pasaulē vērojamas sliktas tendences, un esot maz vienošanās, bet daudzi veto. Starptautisko kārtību apdraudot spēka politikas loģika, kas ir daudz netaisnīgāka, neprognozējamāka un uz konfliktiem tendēta. Kā politiskie ieroči bieži tiek izmantota tirdzniecība, tehnoloģijas un finanses. 

Borreljs uzsvēra, ka blokam jāmācās lietot spēka valodu.

Eiropas Komisija darbu varētu uzsākt 1. novembrī. Vēl otrdien paredzēta vairāku komisāra amata kandidātu uzklausīšana un balsojums Eiropas Parlamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti