Bojāgājušo skaits vulkāna izvirdumā Jaunzēlandē, visticamāk, pieaugs

Bojāgājušo skaits vulkāna izvirdumā tūristu iecienītajā Jaunzēlandes Vaita salā, visticamāk, pieaugs. Tas secināms no policijas un Veselības ministrijas vēstītā. Pašlaik miruši pieci cilvēki, bet astoņi ir pazuduši bez vēsts. Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna norādīja, ka traģēdijas mērogs ir postošs un saistībā ar notikušo nelaimi jāuzdod jautājumi, uz kuriem arī jāsaņem atbildes.  

ĪSUMĀ:

 • Vulkāna izvirdums notika pirmdien, tobrīd uz salas atradās 47 cilvēki.
 • Bojā gājuši 5 cilvēki, 8 pazuduši bez vēsts.
 • Izglābts un slimnīcās nogādāts 31 cilvēks, 3 pēc palīdzības sniegšanas devās mājās.
 • Glābšanas dienesti joprojām cenšas piekļūt traģēdijas vietai.
 • Nav izslēgta atkārtota izvirduma iespējamība.
 • Pēdējais šī vulkāna izvirdums, kurā bojā gāja cilvēki, notika 1914. gadā.

Divi teju vienlaicīgi sprādzieni un vulkāna izvirdums tūristu iecienītajā Jaunzēlandes Vaita salā notika pēc plkst.14 pēc vietējā laika. Policija informējusi, ka uz salas izvirduma laikā atradušies 47 cilvēki.

To vidū bijuši gan vietējie, gan ārvalstu tūristi - 24 cilvēki no Austrālijas, deviņi no Savienotajām Valstīm, pieci no Jaunzēlandes, četri no Vācijas, divi no Ķīnas un Lielbritānijas, kā arī viens cilvēks no Malaizijas.

Bojāgājušo skaits vulkāna izvirdumā Jaunzēlandē, visticamāk, pieaugsRihards Plūme

  Brīdi pirms izvirduma tiešsaistes kamerā vulkāna krāterī bija redzama neliela tūristu grupa, savukārt daļa cilvēku atradusies tuvāk salas krastam. Pārsvarā tieši šos cilvēkus arī izdevies izglābt.

  Dažus izdzīvojušos uzreiz pēc izvirduma izglāba tuvumā esoša laiva, bet vēlāk dažas glābšanas operācijas veica privāti helikopteri, izglābjot vēl dažus cilvēkus.

  Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna pateicās šiem pilotiem par izrādīto drosmi.

  „Traģēdijas mērogs ir postošs. Policija un glābēji kopš izvirduma ir veikuši vairākus pārlidojumus, tomēr uz salas nav redzamas dzīvības pazīmes. Pēc notikušā vairāki helikoptera piloti mēģināja izglābt cilvēkus. Es vēlos uzteikt šo pilotu drosmi, un šie cilvēki pieņēma neticami drosmīgu lēmumu, un viņu pašu drošība bija pēdējais, par ko viņi domāja. Tuvākajās dienās un nedēļās atbildīgajiem dienestiem būs daudz darba. Saistībā ar notikušo nelaimi nepieciešams uzdot jautājumus, uz kuriem arī jāsaņem atbildes,” paziņoja Ārderna.

  Glābšanas dienesti joprojām cenšas piekļūt traģēdijas vietai. No vulkāna aizvien ceļas pelnu un dūmu mutuļi, tāpat nav izslēgta atkārtota izvirduma iespējamība.

  Jaunzēlandes policija iepriekš norādīja, ka tiks uzsākta kriminālizmeklēšana. Vēlāk šis vēstījums gan tika atsaukts, norādot, ka izmeklēšana tiek veikta, tomēr tā vēl nav kriminālizmeklēšana.

  Kopumā izglābts un slimnīcās nogādāts 31 cilvēks, bet trīs cilvēkiem pēc palīdzības sniegšanas ārsti ļāvuši doties mājās. Bojā līdz šim gājuši pieci cilvēki, kuru vidū ir viens Malaizijas pilsonis un tūristu grupas gids.

  Bojāgājušo skaits varētu palielināties, jo policija ziņo, ka joprojām ir pazuduši astoņi cilvēki un uz salas nav novērotas nekādas dzīvības pazīmes, tādēļ šie cilvēki, visticamāk, gājuši bojā.

  Pazudušo vidū ir divas ģimenes no Austrālijas, tomēr daži vietējie mediji ziņojuši, ka viena sieviete, kas uz salas bijusi kopā ar vīru un meitu, atrasta starp cietušajiem slimnīcā.

  Savukārt Veselības ministrijas pārstāvji skaidrojuši, ka vismaz 27 cietušajiem ir plaši ķermeņa apdegumi, tādēļ pastāv iespējamība, ka visi cietušie neizdzīvos.

  Vaita sala ar tās aktīvo vulkānu atrodas 48 kilometrus no Ziemeļsalas, kas ir otra lielākā Jaunzēlandes sala. Vulkānu ik gadu apmeklē aptuveni 10 000 vietējo un ārvalstu tūristu. Vulkāna aktivitāte novembrī pieauga, tomēr eksperti norādījuši, ka pazīmju par iespējamu izvirdumu neesot bijis.

  Pēdējais šī vulkāna izvirdums, kurā bojā gāja cilvēki, notika 1914.gadā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti