Baltkrievijā pie vēlēšanām nepielaistais Babariko aicina iedzīvotājus iesniegt miljonu sūdzību vēlēšanu komisijai

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām nepielaistā Viktora Babariko komanda iesniegusi oficiālu sūdzību Centrālajai vēlēšanu komisijai, aicinot to darīt arī vienkāršajiem vēlētājiem. Šādi tiek reaģēts uz baltkrievu varas iestāžu rīcību, tostarp asi vēršoties pret mierīgajiem protestētājiem. Tikmēr Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko protesta akciju rīkošanā vaino interneta provokatorus, aicinot rietumvalstis nenorādīt uz demokrātijas trūkumu Baltkrievijā, bet tikt galā ar savām problēmām. 

Baltkrievijā pie vēlēšanām nepielaistais Babariko aicina iedzīvotājus iesniegt miljonu sūdzību vēlēšanu komisijaiUģis Lībietis

  Pēc Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas lēmuma liegt vēlēšanās startēt diviem prezidenta amata kandidātiem – Viktoram Babariko un Valērijam Cepkalo – daudzu Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, lai paustu savu neapmierinātību ar šādu lēmumu. Jau visai drīz, piemēram, Minskā, izcēlās sadursmes ar milicijas vienībām un tika aizturēti vairāki simti cilvēku, tostarp arī liels skaits žurnālistu.

  Cilvēktiesību aizstāvības organizācijas apsūdzējušas miliciju par pārmērīga spēka lietošanu. Savukārt milicija uzsver, ka cietuši arī vairāki tās darbinieki. Kā paziņojusi izmeklēšanas komiteja, ir uzsākta krimināllieta par sabiedriskās kārtības traucēšanu un protestu rīkošanu, par ko pienākas līdz pat trijiem gadiem ilgs cietumsods.

  Reaģējot uz otrdien, 14. jūlijā, notikušo, Viktora Babariko priekšvēlēšanu komanda iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā savu sūdzību par sava kandidāta nereģistrēšanu. Tāpat Babariko komanda aicina šādus protestus iesniegt arī vienkāršajiem vēlētājiem, piebilstot, ka kopumā sūdzību vajadzētu veselu miljonu.

  Babariko komandas pārstāve Marija Kolesņikova norādīja uz turpmākajiem soļiem, kas būtu jāveic ikkatram vēlētājam: "Mums ir jāiesniedz sūdzība Centrālajā vēlēšanu komisijā. Jā, nāksies pastāvēt rindā, bet tas ir nepieciešams! Mums ir jāreģistrējas par novērotājiem vēlēšanu iecirkņos. Un mums ir jāierodas 9. augustā vēlēšanu iecirkņos un jānobalso par jebkuru alternatīvo kandidātu vai pret visiem. Ja mēs nenobalsosim, mēs atbalstīsim pašreizējo prezidentu. Tas ir nepieciešams, lai parādītu, ka pašreizējai varai jau sen nav vairākuma atbalsta. Mēs esam tikai ceļa sākumā, kura galā ir uzvara."

  Kā novērojuši baltkrievu mediji, trešdienas, 15. jūlija, pēcpusdienā pie Centrālās vēlēšanu komisijas tiešām bija izveidojusies gara rinda. Netālu arī bija redzamas milicijas īslaicīgās aizturēšanas automašīnas.

  Runājot par Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, viņš Vitebskas apgabalā norādījis, ka Rietumu pasaulē pret Baltkrieviju tiek piemēroti dubultie standarti, taču Baltkrievija sevi aizstāvēšot visām iespējamām metodēm un savu valsti baltkrievi nevienam neatdošot.

  Pirms kritizēt Baltkrieviju par demokrātijas trūkumu, Lukašenko aicinājis paskatīties, kā ar demonstrācijām tiekot galā ASV, Francijā vai Krievijā. Tā kā neviens neesot gatavs kritizēt Emanuelu Makronu, Donaldu Trampu vai Vladimiru Putinu, esot izlēmuši patrenēties uz Baltkrievijas. Lukašenko arī uzsvēris, ka vēlēšanu novērotājiem durvis vienmēr ir atvērtas un slēpt neesot ko, taču rādīt ar pirkstu baltkrieviem, kā viņiem dzīvot, gan nevajagot.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti