Rīta Panorāma

Intervija ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Rīta Panorāma

Bolderājā jauns mūzikas, mākslas un kultūras festivāls «Komēta»

Intervija ar Andri Sprūdu

Ārpolitikas eksperts: Rietumi mainās, Eiropa izskatās nogurusi

Mēs dzīvojam laikā, kad Rietumi mainās un ir fundamentāls jautājums, kāda būs to nākotne. Savukārt Eiropa pašlaik izskatās nogurusi un nespējīga veiksmīgi risināt problēmas, LTV “Rīta panorāmai” sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Viņš uzskata, ka Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers nav savā vietā, viņam ir pieredze, taču viņš ir noguris, un ar viņu priekšgalā Eiropa izskatās sagurusi, ne vienmēr adekvāta, tā rada iespaidu, ka ir mazliet senila, īsti nespēj risināt lielos jautājumus.

Sprūds atzina, ka ir jautājums - vai Junkeru var nomainīt, jo tas būtu 28 valstu kompromiss, notiktu kaulēšanās, un tā rezultātā pie amata ne vienmēr nokļūst tie spēcīgākie. Politika ir kompromisu māksla, un Junkers ir šāda kompromisa rezultāts, norādīja Sprūds.  

Eksperts arī sacīja, ka Eiropai bija vieglāk vienoties par dažādiem jautājumiem, kad pie galda sēdēja 6 – 15 valstis, bet tagad Eiropas Savienība (ES) kļuvusi vairāk tehnokrātiska un birokrātiska. To noteikusi dzīves nepieciešamība, bet ir jautājums, vai šādā Eiropā var parādīties līderis, kas var uzņemties iniciatīvu. 

Sprūds arī sacīja, ka šobrīd ir fundamentāls jautājums, kāda būs Rietumu nākotne, jo ir teikts, ka mēs dzīvojam 2 – 3 vēlēšanas un referendumus “līdz tādu Rietumu beigām, kādus pazinām līdz šim, Rietumi mainās”.

Notika referendums par Lielbritānijas izstāšanos no ES, ASV prezidenta vēlēšanās var uzvarēt republikāņu kandidāts Donalds Tramps, priekšā ir svarīgas vēlēšanas Vācijā un Francijā. Francijā sliktākā scenārijā var uzvarēt spēki, kuri jau paziņoja, ka Francijai ir vēl vairāk iemeslu izstāties no ES nekā Lielbritānijai. Un, ja izstāsies šāda liela ES valsts, tās būtu ES beigas, norādīja Sprūds. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti