ANO: Ukrainas bēgļu skaits sasniedz miljonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nedēļā kopš Krievijas iebrukuma sākuma Ukrainu pametuši aptuveni viens miljons cilvēku, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati.

Pēdējās trīs dienās Ukrainas bēgļu skaits ir dubultojies. Vel pirmdien ANO ziņoja par aptuveni pusmiljonu bēgļu, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Lielākā daļa bēgļu – 454 tūkstoši cilvēku – devušies uz Poliju. Ungārijā ieradušies apmēram 116 tūkstoši bēgļu, bet trešais populārākais galamērķis ir Moldova, ko sasnieguši 79 tūkstoši cilvēku. Salīdzinoši liels Ukrainas iedzīvotāju skaits devies arī uz Slovākiju, Rumāniju un Krieviju.

ANO jau iepriekš ziņoja, ka, neraugoties uz brīvprātīgo ziedotāju centieniem, bēgļu atbalstam tuvākajā laikā būs nepieciešams apmēram 551 miljons ASV dolāru.

Problēmas risināšanā iesaistījusies arī Japāna, kas parasti īsteno konservatīvu imigrācijas politiku. Japānas premjerministrs Fumio Kisida pēc sarunām ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki solīja sniegt konkrētu palīdzību, tomēr neatklāja, cik cilvēkus varētu uzņemt. Pirmkārt tie būšot ļaudis, kam Japānā ir radi vai draugi.

ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos Filipo Grandi aicināja Krievijas karaspēku pārtraukt Ukrainas pilsētu apšaudes, lai humānās misijas ar dzīvībai svarīgām kravām varētu piekļūt cietušajiem.  

Par problēmām ar visnepieciešamāko palīdzību iedzīvotājiem īpaši trauksmi ceļ Ukrainas pilsētā Hersonā, kurā ienākuši okupācijas spēki.

Kopumā, pēc ekspertu aplēsēm, krīze Ukrainā varētu atstāt bez pajumtes 12 miljonus cilvēku.

Salīdzinājumam britu raidsabiedrība BBC minēja, ka 2015. gadā Sīriju, Irāku un Afganistānu pameta aptuveni 1,3 miljoni cilvēku.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, paužot virkni prasību. Dažas dienas vēlāk - 24. februārī - Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". 

Krievijas iebrukums Ukrainā izsauca demokrātiskās pasaules vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu, un tam Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro. Latvijas valstspilsētas ir gatavas uzņemt līdz 6000 Ukrainas bēgļu. Līdz 2.martam Latvijā bija ieradušies vairāk nekā 750 Ukrainas valstspiederīgo.

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, darbojas Latvijas nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne www.ukraine-latvia.com. Platformā "Ziedot.lv" Ukrainas cilvēkiem piecu dienu laikā saziedoti vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti