Dienas ziņas

Atstāj Ukrainu, lai bērniem nebūtu jāiepazīst kara šausmas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijā ieradušies vairāk nekā 700 ukraiņu

Kara dēļ Latvijā ieradušies vairāk nekā 750 Ukrainas valstspiederīgo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopš kara sākuma Ukrainā, Latvijā ieradušies 760 Ukrainas pilsoņi un trīs no viņiem pieprasījuši politisko patvērumu. Kā liecina Iekšlietu ministrijas aplēses, šobrīd Latvijas pašvaldībās varētu izmitināt 6593 cilvēkus, kas Latvijā ieradušies, bēgot no kara briesmām.

Patvēruma pieprasītāji pārsvarā esot sievietes un bērni, jo mobilizācijai pakļautie vīrieši no 18 līdz 60 gadu vecumam nedrīkst izceļot no Ukrainas. Latvija kopš kara sākuma Ukrainā  izsniegusi 53 vīzas, savukārt no piektdienas tiks izsniegtas humānās vīzas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze norādīja: “Mēs izsniegsim humāno vīzu uz nodarbinātību un piesaistīsim papildu darbiniekus no citām nodaļām.” 

Līdz šim uz Latviju notikuši trīs evakuācijas reisi no Ļvovas, un plānots, ka tuvākajās dienās būs arī nākamais, iespējams, pēdējais evakuācijas reiss. Uz to pagaidām pieteicies 51 cilvēks, taču ne visi gribētāji nonākuši Ļvovā. 

Ārlietu ministrijas Šengenas nodaļas pirmā sekretāre Ieva Bernāne pastāstīja: “Sāk veidoties mūsu redzeslokā jauna cilvēku kategorija, kura dodas no Latvijas palīgos. Pieci mediķi un divi, kuri gatavojas doties Ukrainas spēkiem palīgos.''

Sabiedrības integrācijas fonds nodrošina informatīvo zvanu centru. Zvanot pa tālruni +371 27380380, var saņemt informatīvu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ieradušies Latvijā, kā arī Latvijas iedzīvotāji var saņemt informāciju par to, kā viņi var palīdzēt ukraiņiem. 

““Gribu palīdzēt bēgļiem” ir nevaldības organizācija un mēs sakoordinējamies ar viņiem, organizējot pieprasījuma un palīdzības saplūšanu,” atzīmēja Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Kara bēgļiem no Ukrainas, ierodoties Latvijā, jāsazinās ar Valsts robežsardzi, zvanot pa tālruni +371 27380380 vai reģistrējoties vietnē “palidziukrainai.lv”, lai pieteiktos atbalsta saņemšanai. 

Sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu bēgļi tiks nodrošināti ar mājokli kādā no Latvijas pašvaldībām.  

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Iekšlietu ministrijas plāns paredz, ka Latvija gatava uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu. Vēstīts, ka iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti