Pētnieciskās žurnālistikas tīkls: Uz Krievijas vēstniecībām Eiropā ir aizdomīgi daudz antenu

Uz Krievijas vēstniecību jumtiem vairākās Eiropas valstīs ir izveidots aizdomīgi daudz antenu un uztvērēju. Tie varētu tikt izmantoti ne tikai, lai nosūtītu slepenu informāciju, bet arī, lai nelegāli pārtvertu mobilo sakaru signālus, secinājuši starptautiskā pētnieciskās žurnālistikas tīkla "VSquare" autori. Vislielākais antenu skaits ir redzams Krievijas vēstniecībā Beļģijā.

Pētnieciskās žurnālistikas tīkls: Uz Krievijas vēstniecībām Eiropā ir aizdomīgi daudz antenu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Vairākās Eiropas valstīs uz Krievijas diplomātisko misiju ēkām ir redzamas dažādas antenas un uztvērēji. Tās ir piesaistījušas pētniecisko žurnālistu tīkla "VSquare" uzmanību. Žurnālisti kopā ar Eiropas valstu izlūkdienestu bijušajiem darbiniekiem un šīs jomas pētniekiem analizējuši no ārpuses uzņemtās fotogrāfijas un nonākuši pie secinājuma, ka dažāda veida antenas varētu tikt izmantotas signālu pārtveršanai.

"VSquare" analizēja situāciju 15 valstīs un saskaitīja 182 antenas uz 39 Krievijas vēstniecību ēku jumtiem. Antenas un cits ekipējums ir pamanīts tādās valstīs kā Polija, Zviedrija, kā arī Igaunija un Lietuva. Krievijas vēstniecība Rīgā pētījumā nav analizēta.

Savukārt Somijas ziņu aģentūra STT saskaitījusi 11 satelīta uztvērējus un antenas uz Krievijas vēstniecības ēku jumtiem Helsinkos. Līdz ar to var pieļaut, ka arī tur Krievijas spiegi varētu mēģināt pārtvert mobilos sakarus un citus signālus.

Vislielākais antenu un uztvērēju skaits atrodas Briselē. Beļģijas tieslietu ministrs Vincents van Kvikenborns to saista ar Eiropas Savienības un NATO galveno mītņu atrašanos šajā pilsētā.

Tieši tādēļ starp pērn izraidītajiem Krievijas diplomātiem ir bijis daudz ne tikai spiegu, bet arī tehniķu. Šādi Beļģijas varasiestādes cer apgrūtināt minētā aprīkojuma izmantošanu Briselē, jo bez specifiskām tehniskām zināšanām to ir grūti paveikt.

Beļģijas tieslietu ministrs piebilda, ka Krievijas vēstniecībā Briselē ir akreditēts vairāk diplomātu nekā citās līdzīga izmēra valstīs. Vietējais laikraksts "De Tijd" saskaitījis 17 satelīta antenas uz Krievijas vēstniecības ēku jumtiem pilsētas dienvidos.

Savukārt Slovākijas aizsardzības ministrs Jaroslavs Nads uzskata, ka praktiski visi Krievijas vēstniecības diplomāti viņa valstī nāk no izlūkdienestiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti