Panorāma

Eksperts: Moldovai ceļā uz ES jāvienojas par Piedņestru

Panorāma

Panorāma

Beļģija pirmā ES aizliedz vienreizlietojamos veipus

Beļģija pirmā Eiropas Savienībā aizliedz vienreizlietojamos veipus

Nespējot tikt galā ar pieaugošo elektronisko cigarešu jeb veipu lietošanu jauniešu vidū, Beļģija kļuvusi par pirmo valsti Eiropas Savienībā (ES), kas vienreizlietojamos veipus nolēmusi aizliegt pavisam. Līdzīgi rīkojas arī Lielbritānija.

Aizliegums pārdot elektroniskās cigaretes jeb veipus jauniešiem, kas jaunāki par 18 gadiem, Beļģijā tika pieņemts pirms četriem gadiem, taču realitātē tas īsti nedarbojās un pusaudžu vidū tās joprojām ir ļoti populāras.

"Četros simtos pārbaužu mēs trīssimt reižu konstatējām, ka ir pārkāpts aizliegums pārdot nepilngadīgajiem, un tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc mēs sakām, ka tirdzniecība tiks aizliegta, jo cilvēki to bez šaubām pārdod bērniem," norādīja Beļģijas veselības ministrs Franks Vandenbruks.

Tāpēc no nākamā gada 1. janvāra Beļģijā vairs nebūs iespējams iegādāties vienreizējās lietošanas elektroniskās cigaretes – ne veikalos, ne tiešsaistē. Būs pilnīgs pārdošanas aizliegums.

Šo soli apsveicis arī fonds cīņai pret vēzi, uzskatot, ka tās var novest pie smēķēšanas. Pie tam, tās bieži arī satur daudz nikotīna, lai padarītu jauniešus atkarīgus.

"Mēs esam noraizējušies, ka jaunieši lieto nikotīnu, jo tas izjauc atalgojuma sistēmu smadzenēs. Tāpēc mēs vēlamies par katru cenu atturēt jauniešus no nikotīna atkarības," sacīja Pretvēža fonda pārstāve Sjūzana Gabriela.

Beļģijā uzskata, ka veipu mārketings, uzsverot dažādās augļu garšas, ir īpaši vērsts uz jauniešiem un tāpēc jālikvidē jau saknē.

Tie ir ļoti lēti, un ir arī gudrs mārketings, kas īpaši paredzēts jauniešiem, pat bērniem, ar milzīgu garšu dažādību – un jaunieši un pat bērni tiek pieradināti pie smēķēšanas.

Un tajos ir lielas devas – ja jūs paņemat vienu no tiem vienreizējās lietošanas veipiem, kuros ir nikotīns un izdarāt 500 ieelpas, tas atbilst trim cigarešu paciņām," atzina Beļģijas veselības ministrs.

Smēķēšana ir viens no lielākajiem novēršamajiem slimību un nāves cēloņiem Beļģijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti