Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Dānijā būs vēl stingrāki pilsonības iegūšanas nosacījumi

EPPA ukraiņu bērnu izvešanu uz Krieviju atzīst par genocīdu

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja ukraiņu bērnu izvešanu uz Krieviju atzīst par genocīdu

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja pieņēmusi rezolūciju, kurā ukraiņu bērnu deportācija un piespiedu pārvietošana uz Krieviju atzīta par genocīdu. Tas palīdzēšot nākotnē saukt pie atbildības agresorvalsts līderus. 

Dokumentā norādīts, ka ukraiņu nelegālā izvešana uz Krieviju no okupētajiem Doneckas un Luhanskas apgabaliem sākās vēl pirms Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā. Gūti pierādījumi, ka deportētie bērni ir saskārušies ar pāraudzināšanas jeb rusifikācijas procesu. 

Asambleja uzsver, ka ukraiņu bērnu pārvietošanas tika rūpīgi plānotas un sistemātiski organizētas kā daļa no oficiālās valsts politikas. Tām bija mērķis iznīcināt bērnu saikni ar dzimteni un ukraiņu identitātes iezīmes.  Ir zināms, ka uz Krieviju šādā veidā nogādāti vairāk nekā 19 tūkstoši bērnu. 

Saskaņā ar 1948. gada konvenciju šāda rīcība ar nolūku pilnībā vai daļēji iznīcināt nacionālu, etnisku, rasu vai reliģisku grupu tiek uzskatīta par genocīda noziegumu. 

Asambleja arī atzinīgi novērtēja Starptautiskās Krimināltiesas 17. martā izdoto orderi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Krievijas bērnu tiesībsarga Marijas Ļvovas-Belovas aizturēšanai.

KONTEKSTS:

Tieši par ukraiņu bērnu deportācijām Starptautiskā Krimināltiesa, kas atrodas Nīderlandes pilsētā Hāgā, izdevusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti