Pirms tam lietuvieši vienojās atbalsta gājienā, izejot ielās ar Ukrainas karogiem. Viens šāds karogs bija pat desmitiem metru garš un to nesa dučiem cilvēku.
Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte norādīja: "Ļoti bieži dzirdam šīs runas par nogurumu, ka visi ir noguruši, ka visi grib mieru – jā, mēs visi gribam mieru, bet tikai mieru. Šīs runas par nogurumu ir to cilvēku interesēs, kuri sāka karu."
Saziedotais tiks izmantots, lai iegādātos Lietuvā ražotus karavīru drošības komplektus, kas tiks nogādāti Ukrainas aizstāvjiem. Katrs no tiem ir 7500 eiro vērts, un tajā ietilpst nakts redzamības ierīces, lāzertēmekļi un individuālas pretdronu ierīces. Tas viss, lai karavīriem dotu pēc iespējas lielāku iespēju sevi pasargāt.
Tikmēr Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv arī aicina ziedot Ukrainai kara skaudrajā ikdienā akūti nepieciešamo lietu iegādei.
Ziedot iespējams, zvanot 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainai. Visu saziedoto naudu novirzīs Ukrainas atbalstam – ziedojumu saņēmējus izvēlēsies Ziedot.lv kopā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā. Atbalsta projekts aktīvs no šodienas, 20. februāra, līdz 3. martam (ieskaitot).
Desmit dienās Ukrainas aizsardzības vajadzībām Latvijas sabiedrisko mediju akcijā saziedotā summa tuvojas 250 000 eiro.
KONTEKSTS:
Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.
Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.
Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.
Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn ziemā tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.