Panorāma

Varšavā atklāj jauno Polijas Armijas muzeju

Panorāma

Panorāma

Ukrainas spēki atbrīvo vēl vienu ciemu dienvidu frontē

Ukrainas armija atbrīvojusi ciemu Doneckas apgabalā

Ukrainas karavīriem Doneckas apgabalā izdevies atbrīvot Urožaines ciemu, par ko pēdējās dienās notika sīvas kaujas. Par to informē Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara.

Ukrainas pretuzbrukuma operācija lēni, bet ar zināmiem panākumiem turpinās, tomēr Ukrainas vicepremjere īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos Irina Vereščuka aicinājusi ukraiņus gatavoties ilgstošam karam.

Turpinās pretuzbrukuma operācijas

Urožaines ciems, kas atrodas Doneckas apgabalā, tika atbrīvots, Ukrainas armijai virzoties uz dienvidiem Berdjanskas virzienā. Ciems atrodas teju blakus nesen atbrīvotajam Staromajorskes ciemam.

Ukrainas karavīri Urožaines ciema sturmēšanu sāka augustā. Pirmās ziņas par to, ka ciems ieņemts, parādījās jau pirms trīs dienām, tomēr tikai trešdien tam iegūts oficiāls apstiprinājums. Maļara vēsta, ka pēc ciema atbrīvošanas Ukrainas karavīri nostiprinās ciema robežās un uzbrukuma operācijas tiek turpinātas.

Doneckas apgabala militārās pārvaldes vadītājs Pavlo Kiriļenko sacīja, ka ciematu faktiski iznīcinājusi ienaidnieka artilērija, izmantojot vairākas raķešu palaišanas iekārtas.

Pēc viņa teiktā, pirms pilna mēroga iebrukuma ciemā dzīvoja ne vairāk kā 500 cilvēku.

Ukrainas karaspēka vadība vēsta, ka ukraiņu spēki turpina uzbrukuma operāciju Bahmutas, Melitopoles un Berdjanskas virzienos un gūst zināmus panākumus. Bahmutas virzienā, kur kaujas ir smagas, Ukrainas armijas spēki turpina veikt uzbrukuma operācijas uz dienvidiem no Bahmutas. Tajā pašā laikā dažādos virzienos arī atvairīti Krievijas uzbrukumi.

Ukraiņiem jāgatavojas ilgstošam karam

Smagas kaujas turpinās Kupjanskas virzienā, kur Krievija veic intensīvas apšaudes un uzbrukumus.

"Ja godīgi, ar katru dienu arvien vairāk un vairāk. Mēnesi iepriekš intensitāte bija viena, bet ar laiku tā tikai pieaug. Ir kaut kādi ceļi, kaut kādi savienojumi, ir dažādi virzieni, kas viņiem ir ērti, lai pārvietotu pa turieni tehniku vai pieviestu citas nepieciešams lietas. Viņiem tā ir stratēģiska nozīme," stāsta šajā frontes sektorā karojošais ukraiņu karavīrs.

Ukrainas vicepremjere īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos Irina Vereščuka aicinājusi ukraiņus gatavoties ilgstošam karam.

Pēc viņas domām, ukraiņiem jābūt gataviem ilgam un smagam karam, arī tam, ka karš turpināsies ilgi un nebeigsies līdz gada beigām vai nākamā gada pavasarī.

Iepriekš aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs pauda pārliecību, ka Ukraina spēs uzvarēt šajā karā līdz nākamajai vasarai.

Ukraina negrasās atteikties no savas zemes

Laiku pa laikam tiek diskutēts arī par to, kā varētu tikt panākts miers. Krievijai pieņemams variants varētu būt tas, ja Ukraina atdotu tai daļu teritorijas, bet Kijiva ir kategoriski pret šādu scenāriju.

Tas gan nav liedzis par šādu variantu kādā diskusijā publiski izteikties NATO ģenerālsekretāra biroja vadītājam Stīanam Jensenam. Viņa izteikumi izraisīja asu Ukrainas amatpersonu reakciju.

Ukrainas Ārlietu ministrija norāda, ka NATO amatpersonu apzināta vai neapzināta līdzdalība šāda naratīva veidošanā spēlē par labu Krievijai.

Savukārt Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks uzskata, ka šāda teritoriju iemainīšana nozīmētu apzināti pazaudēt demokrātiju, tas iedrošinātu Krieviju un iekonservētu tās režīmu, iznīcinātu starptautiskās tiesības un arī nodotu karu mantojumā nākamajām paaudzēm.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti