Samazinās ūdens līmenis applūdušajā Hersonas apgabalā Ukrainā

Pēc Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) dambja uzspridzināšanas Ukrainā applūdušajā Hersonas apgabala daļā turpina samazināties ūdens līmenis. Tomēr situācija ir sarežģīta, turpinās cilvēku glābšana un papildu problēmas rada izskalotās mīnas. 

Ukrainas varas iestādes ziņo, ka plūdu rajonā ūdens līmenis samazinājies vēl par 32 centimetriem, un pēdējā diennaktī ūdens pilnībā atkāpies no trīs ciematiem ar 500 mājām. 

Situācija normalizējas arī Nova Kahovkas pilsētā Krievijas armijas okupētajā apgabala daļā, tomēr nākas atsūknēt ūdeni no māju pagrabiem un labot izskalotos ceļus un citus infrastruktūras objektus. Arī citās apdzīvotajās vietās uz ielām ir netīrumi un mājdzīvnieku līķi.  

Dņepras labajā krastā zem ūdens vēl joprojām ir 28 apdzīvotas vietas, un glābēji turpina pārmeklēt nomaļās ēkas.  

Papildu draudus iedzīvotājiem rada izskalotās mīnas, tāpēc Zviedrijas ārkārtas situāciju aģentūra paziņojusi, ka nosūtīs Ukrainai 250 mīnu meklētājus.    

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti