Panorāma

Arī pedagogi fizikas eksāmenu atzīst par grūtu

Panorāma

Milzu atbalsta kravas ir ceļā uz Ukrainu

Krievija apšaudījusi Hersonu

Krievija apšauda Hersonas rajonu glābēju pulcēšanas laikā; Kahovkas ūdenskrātuvē ūdens ir atkāpies

Krievijas armija turpina apšaudīt Ukrainas pilsētas ar mīnmetējiem un "Grad" lādiņiem. Ir ziņas par sagrautām ēkām un 23 cietušiem cilvēkiem. Viņu vidū ir trīs bērni, paziņoja Ukrainas prezidenta administrācijas vadītājs Andrejs Jermaks. Bet Kahovkas HES ūdenskrātuvē ūdens ir atkāpies.

Piektdien, 16. jūnijā, Krievija smagi apšaudīja Hersonas dzīvojamo rajonu. Uzbrukumi vērsti uz vairākiem pilsētas rajoniem,

tajā skaitā "Karabeļskaju" – tā ir vieta, kur pulcējas glābēji, lai no applūdušajām teritorijām izvestu cilvēkus.

Bijuši uzbrukumi arī pilsētas centram, bērnudārzam, cietis lielveikals, automašīnas, elektrības piegādes līnijas.

Hersona atrodas nemitīgā spriedzē, jo, lai gan daļa pilsētas ir atbrīvota no Krievijas okupācijas spēkiem, Dņepras otrā krastā ir Krievijas armija, turklāt ļoti tuvu. Pilsētā ir situācijas, kad dienesti nepagūst pat izsludināt trauksmi, – lādiņi vai raķetes jau ir atlidojuši.

Pēc Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) dambja uzspridzināšanas pilsētā joprojām ir applūduši rajoni, kur cilvēki nav evakuēti, viņiem ir jāpieved palīdzība, pārtika, ūdens. Šis ceļš ir ļoti bīstams arī glābējiem. Ir informācija, ka virs Azovas jūras lido Krievijas izlūklidmašīna, kas, visticmāk, pēta situāciju un meklē nākamos triecienpunktus.

Tikmēr ļoti smagas kaujas turpinās arī frontē. Joprojām ir ziņas par jaunām atkarotām teritorijām, bet pagaidām vismaz publiskas plašākas informācijas nav. Tiek ievērots informatīvais klusums, kā mēdz sacīt Ukrainā.

Krivijrihā pēdējās dienas bija gan uzlidojumi, gan nemitīgas gaisa trauksmes, bet ceturtdien bija ļoti mierīga nakts. Latvijas Televīzijai izrakstoties no viesnīcas, darbiniece pastāstīja, ka bijusi pārsteigta, pamostoties savā istabā un gultā, jo katru nakti nākas celties un iet uz koridoru, gulēt starp sienām, kad skan trauksmes, jo tā ir loterija – nav zināms, kur raķete kritīs.

Zemnieks Volodimirs Igoļniks no Hrušivkas ciema gribēja izrakt dziļurbuma aku, taču atklājās, ka tur nav ūdens. Tagad Volodimirs ir izmisumā un lūdz iespēju palīdzēt.

Nikopolē, pilsētā pie Kahovkas ūdenskrātuves, vairs nav nedz dzeramā ūdens, nedz tehniskā, proti, ar ko nomazgāties.

Situācija ir smaga, tajā pašā laikā joprojām ir applūdušie rajoni, kas blakus karam ir vēl papildu grūtības.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti