Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē skatāma rožu izstāde

Krievija uzbrūk Odesai ar droniem

Kas tāds visā kara laikā pilsētā piedzīvots pirmo reizi. Reportāža no dronu uzbrukumā cietušās Odesas

Smagu nakti aizvadījusi Ukrainas ostas pilsēta Odesa. Krievija ar Irānas droniem "Shahed" īstenoja plašus uzbrukumus, kādus Odesa visā kara laikā piedzīvojusi pirmo reizi. Gaisa cīņu rezultātā ieroču atlūzas nokritušas dzīvojamo namu kvartālā, nodarot postījumus ēkām, nogalinot 3 cilvēkus un vismaz 10 ievainojot. "Tas ir nemitīgs terors un tam neredz gala," saka Odesas iedzīvotāji. 

Nakts vidus. Odesa, Kotovskas dzīvojamais rajons, pēc divām garām gaisa trauksmēm tieši šeit atnākusi nelaime. Ieroču atlūzas izārdījušas dzīvokļus, sprādzienā bojāti vairāki apkārtējie nami, strādā ugunsdzēsēji, glābēji, mediķi, ir cietušie, bojāgājušie.

Ukrainas Bruņoto spēku operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" pārstāve Natālija Gumeņuka pastāstīja, ka naktī notikusi gaisa kauja starp droniem un Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēkiem.

"Tika notriekts viens drons, ar kuru Krievija uzbruka Odesai. Notriektā drona atlūzas ietriecās vienā dzīvoklī, un sprādziena rezultātā smagi cietusi dzīvojamā ēka. Mūsu reģionam bieži uzbrūk bezpilota lidaparāti, bet, protams, tas nav tā kā Kijivā. Dronus pārsvarā palaiž no Azovas jūras puses," viņa norādīja.

Māju iedzīvotāji tikmēr gaidījuši pagalmā. Apkārt valdīja apjukums, neziņa par tālāko.

Odesas iedzīvotāja Oļa pastāstīja, ka neilgi pirms sprādzieniem laukā pastaigājusies ar suni. "Es tikko ienācu mājās, jo biju izvedusi ārā suni. Ienācu kāpņu telpā un dzirdēju sprādzienu. Es skrēju mājās. Bērni mājās bija pārbijušies. Pēcāk redzējām, kā paceļas dūmi, un cilvēki sāka skriet, vākt mantas. Atbrauca ātrā palīdzība.

Uz Odesu atbraucām no Mikolajivas, lai izbēgtu no apšaudēm tur, bet, nu, nokļuvām apšaudē šeit."

Vēl kādam vīrietim izpostīts dzīvoklis. Visu laiku nākas dzīvot spriedzē, viņš atzina.

Arī vietējai iedzīvotājai Irinai sprādzienu ietekmē dzīvoklim norauts balkons un izsisti logi. "Paldies Dievam, ka es necietu," viņa sacīja.

Cietušos namus tikmēr atslēdza no gāzes, cilvēkiem uz vietas organizēja palīdzību.

Arī atlikusī nakts Odesā bija nemierīga. Strādāja pretgaisa aizsardzība. Bet no rīta sapostīto daudzīvokļu namu rajonā pavērās pavisam cita, vēl skaudrāka aina. 

Teritorija norobežota, strādā eksperti, dienesti novāc postījumus, zāģē nolauztos kokus, iedzīvotāji pulcējas pagalmā, lai saņemtu palīdzību. Iedzīvotājiem tiek sniegta arī finansiāla palīdzība aptuveni 160 eiro apmērā.

Daudzos namos dzīve vēl ilgi nebūs iespējama, sprādzieni un ugunsgrēks pamatīgi postījuši īpaši augstākos stāvus.

Pagalma otrā pusē uguns pārņēmusi arī cilvēkus, cietušo ir teju 30. Bet pagalmā pie kokiem arvien redzama asinspeļķe. Tur bojā gāja trīs cilvēki, ģimene, kas siltajā vasaras vakarā atradās laukā.

Pie pagalma gulst ziedi ar sēru lenti. Tas ir terors, vietējie saka, un bilst, ka tik apjomīgu dronu uzbrukumu Krievijai ļoti iekārojamā Odesa pieredz pirmo reizi. Turklāt, visticamāk, vairums dronu lidojuši gan no jūras, gan no plūdu pārņemtās Hersonas puses, kur Krievijas karaspēks turpina nežēlīgi apšaudīt civiliedzīvotājus.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu. Savukārt naktī uz 10. jūniju Krievijas karaspēks uzbruka Odesas apgabalam ar trieciendroniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti