Pasaules panorāma

Aprit 75 gadi kopš NATO dibināšanas

Pasaules panorāma

Zīmju valodā. Pasaules Panorāma

Eksperts: Ukrainai steidzami nepieciešami papildu resursi

Eksperts: Ukrainai steidzami nepieciešami papildu resursi – citādi jāgatavojas spēcīgai aizsardzībai

Karš jūrā Ukrainai pēdējos mēnešos tiešām ir bijis veiksmīgāks nekā karš uz sauszemes. Bet, lai, lauztu notikumu gaitu, Kjiivai steidzami nepieciešams papildu bruņojums un resursi. Citādi jāgatavojas nopietnai aizsardzībai, lai nezaudētu to, ko izdevies atgūt, un jācer uz panākumiem tikai nākamajā gadā, sarunā ar Latvijas Televīziju pauda drošības eksperts Marks Vojdžers.

"Pasaules panorāma" ar drošības ekspertu tikās Kijivā. Sarunas laikā viņš brīdināja, ka iekšpolitisko apstākļu dēļ nopietnāka ASV palīdzība var kavēties vēl vairākus mēnešus.

"Lai lauztu notikumu gaitu, nepieciešami F-16 iznīcinātāji, jebkāds papildu bruņojums, ATACMS, "Taurus" vadāmās raķetes, lai dotu triecienus infrastruktūras mērķiem – īpaši Krimas tiltam, caur kuru Krievija apgādā savu karaspēku. Bet arī miljoniem lādiņu. Mēs runājam par miljoniem lādiņu, pat ne simtiem tūkstošu. Tas, protams, nozīmē miljardiem dolāru. Un, ja to nevar nodrošināt savlaicīgi, tad miljoniem dronu," sacīja Vojdžers.

Eksperts arī norādīja, ka šis gads Ukrainā ir kritiski svarīgs. Un tāpēc Rietumiem un jo īpaši Vācijai, ja ASV lēmumu pieņemšanas process tiek bloķēts, ir jāsniedz atbalstsUkrainai.

"Mēs dzirdam par Japānu, kas piešķir 15 miljardus dolāru, un citi sabiedrotie. (..) Visām demokrātijām, 50 valstu aliansei Ramšteinas formātā ir jākompensē vairāku mēnešu vai varbūt līdz gada beigām nopietnākas amerikāņu iesaistīšanās trūkums," viņš teica.

"Es ceru, ka, ņemot vērā pēdējos notikumus ar Avdijivkas zaudēšanu, Navaļnija slepkavību, visus draudus, ko Putins ir izteicis intervijās un parādot savu imperiālistisko dabu un plānus, es patiešām ceru, ka amerikāņu lēmumu pieņēmēji pamodīsies. Jo īpaši šis mazais, skaļais mazākums, kas bloķē tik ļoti nepieciešamo palīdzību," turpināja eksperts. "Kādā brīdī viņu plāni kļūs bezjēdzīgi, un galu galā Ukraina saņems to, kas tai ir nepieciešams. Cerams, pirms tā sāks jaunu pretuzbrukumu, piemēram, šovasar."

Vojdžers arī stāstīja, ka šobrīd Ukrainā viss atkarīgs no resursu pieejamības. Ja tie nav pieejami, tad ukraiņiem jāgatavojas nopietnai aizsardzībai, lai vismaz nezaudētu to, ko viņi ir spējuši atgūt.

"Un [Ukrainai] jācer, ka 2025. gadā viņi saņems vairāk. Protams, arī attīstot savas spējas. Munīcijas trūkumu vai samazinātu munīcijas piegāžu plūsmu viņi kompensē, audzējot dronu karadarbības spējas. Miljoniem dronu. Arī vācieši, bruņojuma ražotājs "Rheinmetall", ir apsolījis uzbūvēt munīcijas rūpnīcu," viņš teica.

Rūpnīcu plānots celt Ukrainā. Jau iepriekš arī vēstīts, ka Ukrainā netālu no Kijivas sāk būvēt "Bayraktar" kaujas dronu rūpnīcu.

"Un, protams, Ukraina ir guvusi uzvaru Melnajā jūrā. Melnā jūra vairs nav Krievijas ezers, pateicoties ukraiņu drošsirdībai un atjautībai ar savu spēju izmantot savus resursus, lai radītu šos jūras dronus. Tas ir pametis Krievijas floti bezpalīdzīgu un nespējīgu reaģēt. Proti, ir labas ziņas, ne tikai sliktas.  Nav tā, ka ir tikai nolemtība un drūmums. Karš jūrā ir bijis krietni veiksmīgāks nekā karš uz sauszemes. Turpināsim spiest, un dosim Ukrainai visu nepieciešamo un vairāk, lai viņi varētu ātrāk pabeigt šo darbu," sacīja eksperts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti