Tas nav bijis pieņemams Ukrainas augstākajai vadībai, ņemot vērā Navaļnija agrākos izteikumus par okupēto Krimu – ka tā neesot sviestmaize, ko dāvināt turp un atpakaļ. Arī Navaļnaja noraidīja Baltā nama uzaicinājumu, to skaidrojot ar nogurumu.
ASV laikraksts vēsta, ka arī Navaļnaja neapmeklēs Baidena runu Vašingtonā, jo atgūst spēkus pēc pārdzīvojumiem, ko izraisījusi vīra nāve, un ceļojumiem, kas viņai bijuši nesen.
Ukrainas prezidenta birojā britu raidsabiedrībai BBC paskaidroja, ka Vašingtonas ielūgums saņemts nesen, kad Zelenskas grafikā jau bijuši citi notikumi, "cita starpā arī bērnunama bērnu vizīte".
Ukrainas sabiedrībā attieksme pret Navaļniju nav viennozīmīga.
Pēc Krimas okupācijas un aneksijas viņš izteicās pret Ukrainas pussalas atdošanu Kijivai. Tiesa, vēlāk viņš publiski pauda atbalstu Ukrainas 1991. gada robežu atjaunošanai un nosodīja Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.
Turklāt Ukrainā daudziem principā nepatīk, ka valsts jebkādā veidā tiek asociēta ar Krieviju, kā tas bija ar 2022. gada Nobela Miera prēmijas piešķiršanu Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas cilvēktiesību aizstāvjiem.