Igaunija un ASV atceļ pēdējos kovida ierobežojumus

Igaunijas Veselības departaments valstī atcēlis ar kovidu saistīto ārkārtējās situācijas riska režīmu. Savukārt ASV pēc nedēļas vairs nebūs spēkā obligāta Covid-19 vakcinācijas prasība ieceļotājiem un valsts iestāžu darbiniekiem. 

Igaunija atceļ ārkārtējās situācijas riska režīmu

Ārkārtējās situāciju riska statuss Igaunijā, pirmkārt, nozīmē lielāku slodzi slimnīcām, kurām jānodrošina papildu gultasvietas  iespējamam inficētu pacientu skaita pieaugumam. Igaunijas Veselības departaments uzskata, ka epidemioloģiskā situācija ir stabila un nekas neliecina par iespējamām izmaiņām. Igaunijā uzkrātas arī pietiekamas zināšanas par Covid-19, tā izplatību un jaunajiem paveidiem, bet lielākajai cilvēku daļai izveidojusies imunitāte. 

Igaunijā kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta gandrīz 803 tūkstošiem cilvēku, un vīruss prasījis 3001 cilvēka dzīvību.

ASV atcels Covid-19 vakcinācijas prasību

Situācija uzlabojas arī citviet pasaulē, tai skaitā ASV, kur 11. maijā spēku zaudēs obligātā Covid-19 vakcinācijas prasība valsts iestāžu darbiniekiem. Vienlaikus  valstī varēs brīvi iebraukt arī nepotētas personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti