Dienas ziņas

Moldovā tiekas vairāk nekā 40 Eiropas valstu vadītāji

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Apšaudē Kijivā trīs bojāgājušie

Krievijas uzbrukumā Kijivai šorīt nogalināti 3 cilvēki

Krievija naktī uz ceturtdienu īstenoja raķešu uzbrukumu Kijivai, nogalinot trīs cilvēkus, tai skaitā bērnu, un vēl 14 cilvēkus ievainojot, paziņoja pilsētas kara administrācija un policija.

Iepriekš tika ziņots par sešiem nogalinātajiem, taču tagad amatpersonas nogalināto skaitu precizējušas.

Pēc Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba sniegtajām ziņām, uzbrukumā izmantotas desmit raķetes, kas palaistas no uz zemes bāzētajiem kompleksiem "Iskander" Brjanskas apgabalā, un tās visas notriekusi Ukrainas pretgaisa aizsardzība.

Taču krītošās raķešu atlūzas nodarījušas postījumus ēkām, kā arī nogalinājušas un ievainojušas cilvēkus.

Kijivas Desnas rajonā nogalināti trīs cilvēki - deviņus gadus veca meitene, viņas 34 gadus vecā māte un 33 gadus veca sieviete, bet ievainoti desmit cilvēki, kuru vidū ir viens bērns, paziņoja galvaspilsētas kara administrācija. Iepriekš tika ziņots, ka nogalinātā meitene bijusi 11 gadus veca, taču tagad amatpersonas viņas vecumu precizējušas.

Krievijas uzbrukumā Kijivai šorīt nogalināti 3 cilvēki
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

Sieviete ar bērnu bija ceļā uz patversmi poliklīnikas ēkā, kad sākās raķešu uzbrukums. Ēka bija aizslēgta, tādēļ Kijivā notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu, kādēļ poliklīnika bija slēgta.

Sieviete gāja bojā notikuma vietā, bet bērns izdzīvoja.

"Ap pulksten trijiem tur notika uzlidojums. Es pamodos un ieraudzīju uguni. Man izsita durvis, es pamodināju mammu un skrēju uz koridoru. Tad mēs nonācām lejā un izgājām ārā. Redzējām cilvēkus skrienam," stāstīja Nikita.

Jaroslavs raķešu uzbrukumā zaudēja sievu: "Tur bija mana sieva un mans bērns. Ar bērnu viss ir kārtībā, bet mana sieva nomira."

Kijivas iedzīvotāja Katerina stāsta, ka stāvējuši ārā, kad sieviete ar bērnu skrēja slēpties, bet partvertne bija slēgta: "Šeit ir poliklīnika un bērnudārzs, raķete nokrita tieši pa vidu."

Kijivas mērs Vitālijs Kličko sacīja, ka policija tagad patrulēs naktīs, gaisa trauksmju laikā, lai nodrošinātu, ka bumbu patvertnes ir atvērtas.

Ukrainas iekšlietu ministrs Vasilijs Maļuks paziņoja, ka sākta izmeklēšana par trīs cilvēku bojāeju, mēģinot iekļūt slēgtā bumbu patvertnē.

Raķešu atlūzas Desnas rajonā nodarījušas postījumus divām skolām, bērnudārzam, bērnu poliklīnikai un dzīvojamai ēkai.

Krītošās atlūzas radījušas postījumus ēkām arī citos galvaspilsētas rajonos un izraisījušas automobiļa aizdegšanos. Dņipro rajonā ievainoti divi cilvēki.

Saistībā ar to, ka raķešu uzbrukumā nogalināts bērns, Kijivas mērs Vitālijs Kličko atcēlis visus ceturtdien pilsētā paredzētos Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas pasākumus.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti