Analītiķi: Krievija palēnina virzību pie Avdijivkas, lai uzkrātu spēkus uzbrukumam Časivjarai

Kamēr Ukraina vēl gaida ASV militāro palīdzību, Ukrainas aizstāvjiem nākas izcīnīt ļoti smagas kaujas Donbasā, īpaši Časivjaras apkārtnē. ASV domnīcas "Kara studiju institūts" analītiķi secinājuši, ka Krievijas armija palēninājusi virzību pie Avdijivkas, lai uzkrātu rezerves un virzītos uz priekšu Časivjaras virzienā. Jo ātrāk amerikāņu palīdzība sasniegs fronti, jo ātrāk Ukrainai būs iespējams Krievijas ofensīvu apturēt.

Analītiķi: Krievija palēnina virzību pie Avdijivkas, lai uzkrātu spēkus uzbrukumam Časivjarai
00:00 / 03:01
Lejuplādēt

Kopš aprīļa otrās puses Krievijas armija ir koncentrējusies uz taktisku panākumu gūšanu netālu no Doneckas apgabalā esošās Avdijivkas ziemeļiem un ziemeļrietumiem. Taču analītiķi no ASV "Kara studiju institūta", balstoties uz pēdējo dienu novērojumiem kaujas laukā, pieļauj, ka tagad Krievija palēninājusi savu virzību un uzbrukumu intensitāti ap Avdijivku, lai uzkrātu rezerves uzbrukumam Časivjarai, pie kuras Krievija jau izvietojusi ap 25 000 karavīru.

Ukrainas spēkiem pilsētas flangos jāizcīna smagas aizsardzības kaujas, kuras vēl sarežģītākas un asiņainākas padara munīcijas trūkums.

Karavīri, kas aizsargā pozīcijas, norāda, ka būtiski palīdzētu ne tikai munīcija, bet arī labāk apmācīts karaspēks un tālas darbības rādiusa ieroči, kas ļautu nogriezt ienaidnieka loģistiku. Kā skaidroja kara analītiķis Sergejs Migdaļs, Ukrainai nācies atkāpties no vairākām apdzīvotām vietām ieroču un munīcijas trūkuma dēļ, kā arī tādēļ, lai karavīri neietu bojā velti.

"Ukrainas aizsardzība izjūt lielas grūtības, un atsevišķās vietās patiešām nākas atkāpties, ņemot vērā to, ka Ukrainai ir problēmas ar dzīvā spēka rezervēm, ar ieroču rezervēm, un zinām, ka Krievijas armija var izmantot daudz vairāk raķešu un artilērijas, nekā to var Ukraina. Un Ukrainai daudzos gadījumos nav iespējas spiest pretī šai ugunij un nākas atkāpties vienkārši tādēļ, lai velti nezaudētu dzīvības," viņš sacīja.

Eksperts uzskata, ka tas, cik daudz apdzīvotu vietu Ukrainai vēl nāksies zaudēt, būs atkarīgs no tā, cik ātri pienāks ASV palīdzība un kā Ukrainas armija to izmantos.

"No vienas puses, Krievijas armijas spēki arī nav bezgalīgi. Jebkurus uzbrukumus kādā brīdī agri vai vēlu nākas apturēt vienkārši karavīru noguruma un ieroču iztukšošanās dēļ. Krievijas armijai arī ir problēmas ar rotāciju. No otras puses, Ukrainas armijai ir iespējas to apturēt tad, ja tā izmantos vairāk lādiņu kā artilērijas, tā arī citu, lai dotu triecienus arī aizmugures komunikācijām, ieroču koncentrēšanas vietām un loģistikai. Tādā veidā uzbrukumu var nobremzēt. Tas, pirmkārt, ir saistīts ar ASV palīdzību, un tuvākajās nedēļās redzēsim, vai tā būs sniegusi reālu palīdzību. Un, ja Ukraina pareizi sadalīs savus spēkus Doneckā, tad ir labas iespējas dažu nedēļu laikā uzbrukumu nobremzēt un apturēt," viņš pauda.

Augstienē esošo Časivjaru varētu raksturot kā stratēģisku austrumu cietoksni, kuru ieņemot, Krievijai pavērtos daudz vieglākas iespējas virzīties tālāk un apšaudīt citas lielākas uz rietumiem esošas Doneckas pilsētas. Časivjaras ieņemšana potenciāli var apdraudēt visu Doneckas un Luhanskas apgabalu.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad  frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti