Dienas ziņas

Latvijas hokeja izlasi atbalsta arī Latgalē

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Vidzemes tirgū atklāj sezonu un diskutē par attīstību

Vidzemes tirgū Rīgā atklāj sezonu un diskutē par attīstību

Atklājot vasaras tirgošanās sezonu, Vidzemes tirgū vienlaikus sarīkota arī diskusija, par to, kā attīstīt šo vietu. Jaunie arhitekti, kuri piedalījušies ideju izstrādē, norādīja uz degradēto vidi un nepieciešamību pēc nozīmīgām pārmaiņām. Uz tām cer arī tirgotāji un pircēji. Savukārt tirgus pārvaldnieks SIA "Rīgas nami" stāsta, ka pašiem par pārsteigumu pērn aizsāktais Nakts tirgus izrādījies veiksmīgs un tirgošanās notikusi visa gada garumā.  

Vidzemes tirgum, kas atrodas pašā Rīgas centrā, ziedu laiki jau sen aiz muguras. Kā tirgotāji, tā arī daļa pircēju jau gadiem gaida tirgus atdzimšanu. Rita Aļeksejeva te strādā 35 gadus un secina, ka vispirms jāatjauno infrastruktūra.

"Skats jau te ir dramatisks. Ja rīko pasākumus, varētu atsevišķu laukumiņu bērniem, līdz ar to būtu vairāk cilvēku tirgū," sprieda Rita.

Pircēja Agnija Reinika savukārt atzina, ka atbalstītu projektu, "kurš bija iesākts, ka bijušajā gaļas paviljonā varētu būt koncertzāle, tie varētu būt dažādi koncerti brīvā dabā".

Tirgus pārvaldnieka SIA "Rīgas nami" vadītāja Baiba Beatrise Sleže stāstīja, ka pašiem par pārsteigumu Vidzemes tirgū veiksmīga izrādījusies ideja par Nakts tirgu trešdienās, vakarpusē.

Lai gan trešdien, 15. maijā, oficiāli sākas vasaras tirgošanās sezona, tā patiesībā nemaz neesot apsīkusi kopš pērnā gada.

"Man viss patīk, Ziemassvētkos biju, es jau no vasaras te nāku. Zinu, kas man jānopērk. Bet te tikai reizi nedēļā ir tirgošanās. Jā, ļoti labi," vērtēja pircēja Maiga.

Un, kamēr pircēji pie dažiem stendiem sāka veidot rindas, bijušajos paviljonos vienlaikus notika vairāki pasākumi – gan novusa turnīrs, gan jauno arhitektu un citu speciālistu diskusija par Vidzemes tirgus attīstību.

Arhitekte Danna Degle tirgus nākotni redz kā objektam, ap kuru pulcēt kopienu.

"Veidotos kā zaļā oāze centrā un reizē, ka šeit notiktu tirgus un dažādi pasākumi, kā Muzeju nakts un Baltā nakts," vīziju ieskicēja arhitekte.

Arhitekts Kevins Kaļāns, domājot par Vidzemes tirgus atjaunošanu, izstrādājis maģistra darbu Eindhovenas Tehniskajā universitātē.

"Zinu Vidzemes tirgu kā ļoti degradētu teritoriju, un bija liela interese to atjaunot," atzina Kevins Kaļāns.

Tirgus pārvaldnieks SIA "Rīgas nami" izsaka cerību, ka šī gada laikā būtu jānonāk līdz kopējai tirgus attīstības vīzijai.

"Raugoties uz visu šo infrastruktūru, tā prasa būtiskus ieguldījumus, un būs jāatrod modelis, kā šo projektu var nofinansēt," atzina Baiba Beatrise Sleže.

Viens no variantiem ir nodot teritorijas attīstīšanu kādam operatoram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti