Dienas ziņas

Latvijas izlase cīnās pret Vācijas valstsvienību

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Vidusskolēni kārto latviešu valodas eksāmenu

Skolēni kārto centralizētos eksāmenus; Izglītības centrs un policija strādā, lai nepieļautu «noplūdes»

Vidusskolēniem šī bija nozīmīga diena – viņi kārtoja latviešu valodas eksāmenu. Sākoties centralizēto eksāmenu sesijai, Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Valsts policija atgādina, ka eksāmenu norises laikā strādā, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu. 

Policija un VISC strādā, lai nepieļautu "noplūdes"

2024. gada 13. maijā sākusies centralizēto eksāmenu sesija. Tādēļ ir būtiski novērst jebkādas darbības, kas tieši vai netieši var veicināt valsts pārbaudījumu satura izpaušanu vai radīt priekšrocības kādam skolēnam / skolēnu grupai, paziņojumā medijiem norādīja Valsts izglītības satura centrs.

Centrs atgādina, ka par centralizēto eksāmenu uzdevumu satura izpaušanu pirms to norises laika ir paredzēta kriminālatbildība.

Centralizēto eksāmenu materiālos ir iestrādātas īpašas zīmes, kas gadījumos, ja tiek konstatēta šo eksāmenu materiālu fotogrāfiju vai kopiju izplatīšana, ļaus ātrāk noskaidrot to izcelsmes avotus.

Lai savlaicīgi novērstu eksāmenu materiālu prettiesisku izplatīšanu,

Valsts policija kopā ar Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem izlases kārtībā eksāmenu dienu rītos apmeklēs dažādas Latvijas izglītības iestādes.

 Apmeklējumu mērķis ir pārbaudīt, kā tiek ievērotas prasības par eksāmenu materiālu drošu uzglabāšanu un aizliegumu eksāmenu darbu aploksnes atvērt pirms noteiktā laika. Pirms ierašanās izglītības iestādēs to pārstāvji netiks brīdināti.

Tāpat tiks veikts arī interneta resursu monitorings, lai nekavējoties reaģētu uz iespējamo eksāmenu materiālu prettiesisku izplatīšanu. Nepieciešamības gadījumā tiks lemts par eksāmenu darbu rezerves variantu izplatīšanu un kriminālprocesa uzsākšanu.

Liepājā vidusskolēni kārto latviešu valodas eksāmenu

Liepājā kādreizējā mazākumtautību izglītības iestādē – Dzintara vidusskolā – daļai skolēnu dzimtā valoda ir cita, taču paši atzīst, ka eksāmens, visticamāk, tiks nokārtots veiksmīgi. Pārbaudījumu šajā skolā izvēlējās kārtot arī viena 11. klase.  

"Manuprāt, bija vidēji, kādi uzdevumi bija ļoti grūti, bet citi bija viegli. Mazliet likās grūtāk par frazeoloģismiem, bet tā bija viss kārtībā," eksāmena veikumu vērtēja Liepājas Dzintara vidusskolas 11. klases skolniece Darja.

Skolas direktors Pāvels Jurs novērojis, ka tieši latviešu valodas eksāmens no visiem esot lielākais izaicinājums, jo daļai skolēnu šī valoda nav dzimtā.

"Protams, ka viņiem ir sarežģītāk, neapšaubāmi. Ja Latvijas valdība, Latvijas valsts gadiem ir ļāvusi kārtot kādreiz eksāmenus, identiskus eksāmenus gan latviešu valodā, gan krievu valodā, tad, ja kāds naivi cer, ka viena gada laikā tas mainīsies, nē, tas nemainīsies," sprieda direktors.

Kad skolēni savus eksāmenu darbus ir pabeiguši, tie nonāk aploksnē, kuru paraksta novērotājs un direktors. Tad darbi tiks sūtīti uz Rīgu labošanai.

Liepājā trešdien latviešu valodas eksāmenu optimālajā līmenī kārtoja 396 vidusskolēni un 427 profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. Savukārt eksāmenu augstākajā līmenī kārtoja 156 skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti