Ādažu dome atbalsta Carnikavas nodalīšanu un robežas grozīšanu ar Ropažu novadu

Ādažu novada domes deputāti lēma atbalstīt Ādažu un Carnikavas novada atjaunošanu robežās, kādās tie bija pirms novadu reformas. Tāpat Ādažu domnieki konceptuāli atbalstīja robežas grozīšanu ar Ropažu pašvaldību attiecībā uz Garkalnes pagastu, informēja pašvaldība.

Atbalsta Carnikavas nodalīšanu

Lēmumu par novada sadalīšanu domnieki pieņēma, pamatojoties uz veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem.

Ādažu novadā aptauja noslēdzās 8. maijā, un tajā klātienē un elektroniski piedalījās 2017 dalībnieki. Rezultātā 1751 aptaujas dalībnieks pauda atbalstu, bet 168 neatbalstīja Ādažu un Carnikavas novada atjaunošanu to administratīvajās robežās, kādas tās bija līdz 2021. gada 30. jūnija novadu reformai. Vēl 98 balsis tika atzītas par nederīgām.

Ādažu novada domes deputātu lēmums tiks iesniegts Saeimas frakcijām un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai.

Robeža ar Ropažu novadu

Tāpat Ādažu domnieki konceptuāli atbalstīja Ropažu novada pašvaldības ierosinājumu Ādažu un Ropažu pašvaldības administratīvo teritoriju robežu grozīšanai.

Jāatgādina, ka Ropažu novada dome 2023. gada izskaņā nolēma atdot Baltezera ciemu un blakus esošo ciemu "Mārsili" Ādažu novadam.

Dome aicina Ropažu novada pašvaldību organizēt turpmāko administratīvās teritorijas robežu grozīšanas procedūru. Tāpat Ādažu deputāti mudina ņemt vērā darba grupas izstrādāto Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna izvērtējumu.

Garkalnes pagasta dalīšana pēc novadu reformas palikusi pusratā. Turīgo pagastu pirms četriem gadiem visai negaidīti iekļāva jaunveidotajā Ropažu novadā. Iespējams, Garkalnes novada centrs atkal varētu mainīties, jo likumā Ropažu un Ādažu novadiem uzdots izlemt par Garkalnes robežu grozīšanu. Iedzīvotāju aptaujā divas trešdaļas dalībnieku atbalstīja pievienošanos Ādažiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti