Distanču slēpotāja Eiduka gadu mijā atgriezīsies «Tour de Ski» seriālā

Latvijas spēcīgākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka decembra beigās otro reizi karjerā startēs prestižajā "Tour de Ski" seriālā, kas ir daļa no Pasaules kausa sezonas kalendāra. Eiduka gan neplāno piedalīties visās tūres sacensībās, bet gatavojas startēt pirmajos trijos posmos, piektdien informēja 19 gadus vecās sportistes pārstāvji.

"Tour de Ski" sāksies sestdien, 28.decembrī, Šveicē, kur sievietes startēs 10 kilometru brīvā stila distancē. Dienu vēlāk turpat plānotas sprinta sacīkstes brīvajā stilā, bet gada noslēgumā 31.decembrī Toblahā, Itālijā, Eiduku gadīs starts 10 kilometru slēpojumā brīvajā stilā. Janvāra pirmajā dienā sacensības Toblahā turpināsies iedzīšanas distancē, bet tūres noslēgumā būs trīs sacīkstes Valdifjemmē, Itālijā. "Tour de Ski" noslēgsies ar 5.janvārī ar 10 kilometru slēpojumu pret kalnu.

Eiduka visos “Tour de Ski” posmos nestartēs, lai nepārforsētu slodzi, kas viņai šajā vecumā var izrādīties pārmērīga. Pirms starta seriālā Eiduka ceturtdien publicētajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu rangā pakāpās uz 132.vietu. Savukārt sprinta ieskaitē viņa sasniedza 116.vietu.

Uzlabot pozīcijas FIS punktu rangā Eidukai palīdzēja veiksmīgi starti novembrī Somijā un Zviedrijā, kā arī decembrī Austrijā. Kopš iepriekšējā ranga publicēšanas Patrīcija reitingā pakāpās teju simt pozīcijas augstāk. Eidukai ir izredzes šosezon sasniegt arī ranga TOP 100, lai gan tas būs sarežģīts uzdevums, jo jākonkurē ar daudzām izcilām slēpotājām.

Ar sponsoru atbalstu Eiduka pēdējās divas nedēļas trenējās uz sniega Igaunijā. Savukārt viņas dalība "Tour de Ski" nebūtu iespējama arī bez Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) un olimpiskās solidaritātes fonda atbalsta.

“Tour de Ski” vīriešu konkurencē startēs 24 gadus vecais madonietis Indulis Bikše, kurš gadumijas seriālā piedalīsies jau ceturto reizi. Bikše FIS punktu rangā klasiskajās distancēs ir otrais spēcīgākais latvietis, ieņemot 496.vietu. Pasaules kausa izcīņā šosezon debitējušais Raimo Vīgants FIS rangā ieņem 435.vietu un "Tour de Ski" dalību neplāno. Sprinta rangā Bikše un 20 gadu vecais Vīgants ir attiecīgi  282. un 326.vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti