Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

27. marts – Teātra diena

Intervija ar Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku

Pludmales volejboliste Kravčenoka: Gribu, lai olimpiāde ir ar līdzjutējiem un visiem spēcīgākajiem atlētiem

Kornavīrusa Covid-19 izplatības dēļ nule kā pārceltas pat olimpiskās spēles, kurām kvalificējušies bija arī vairāki Latvijas atlēti. Šo sportistu vidu ir arī viena no Latvijas vadošajām pludmales volejbolistēm Anastasija Kravčenoka, kas pārī ar Tīnu Graudiņu pērn izcīnīja ceļazīmi uz Tokijas spēlēm. Sarunā ar LSM.lv sportiste atklāja, ka olimpiādes pārcelšanā viņa saskata vairākus plusus.

Pašlaik sportā valda liels juceklis un atcelto sacensību dēļ cīnīties par olimpiskā reitinga punktiem arī pludmales volejbolā nav iespējams. Tomēr latviešu duets atrodas ļoti pateicīgā situācijā, jo Kravčenoka/Graudiņa pērn Ķīnā izcīnīja garantētu ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. "Tas bija neticami," pozitīvās atmiņas atceras Kravčenoka.

Sportiste atklāja, ka jau 2016. gadā, kad viņa ar Graudiņu uzsāka treniņus Genādija Samoilova vadībā, tika uzstādīts mērķis tikt uz olimpiādi. "Treneris teica, ka mūsu mērķis ir olimpiāde. Mēs ar Tīnu [Graudiņu] vēl bijām jauniņas, mums likās, ka tas vēl ir tik tālu," stāstīja volejboliste. "Toreiz šķita, ka mums vēl ir daudz kas cits jāizdara un volejbols nav visa mūsu dzīve. Un tagad volejbols ir visa mūsu dzīve, un mēs esam olimpietes, kas brauks uz olimpiādi," ar lepnumu sacīja Kravčenoka.

Sportiste uzskata, ka sajūtas būs vēl labākas, kad olimpiskās spēles varēs izbaudīt klātienē. "Tad sajutīšu to visu atmosfēru," viņa teica. Kravčenoka arī neslēpa, ka tagad vēl vairāk novērtē pērn izcīnīto ceļazīmi, jo sportistei nav lieki jādomā par dažādiem kvalifikācijas turnīriem un atlasi.

Tāpat Kravčenoka atklāja, ka viņa vēlas, lai karjerā pirmās olimpiskās spēlēs būtu pilnīgas.

"Es gribu, lai viss notiek pa īstam - lai ir līdzjutēji, lai ir visas spēcīgākās komandas, lai visi ir sagatavojušies"

Tomēr līdz šī sapņa īstenošanai būs jāpaciešas nedaudz ilgāk nekā iepriekš plānots, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja pieņēma lēmumu spēles pārcelt par gadu, kas ļauj cerēt, ka tajās piedalīsies visu valstu atlēti, kas to pelnījuši, kā arī sacensības varēs aizvadīt pie pilnām tribīnēm.

"Olimpisko spēļu pārcelšana ir labākais scenārijs," uzskata Kravčenoka.

Sākotnēji sportiste bijusi apbēdināta, izdzirdot, ka olimpiskās spēlēs varētu tikt pārceltas, jo visi mērķi bija pakārtoti, lai tajās startētu šovasar. Tomēr, ņemot vērā pašreizējo situāciju, viņa uzskata, ka spēļu pārcelšana ir labākais variants. "Gribu, lai visas komandas ir spēcīgākajā sastāvā, nevis, lai kāds pēc tam saka: "Viņas uzvarēja, jo spēcīgākās komandas nebija"," situāciju skaidroja Kravčenoka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dreams are no canceled. Just postponed.(c) #tokyoolympics

A post shared by Anastasija Kravčenoka (@anastasija.kravcenoka) on Mar 24, 2020 at 10:31am PDT

Pašlaik plānot sezonu sportistiem ir apgrūtinoši, ne tikai domājot par olimpisko perspektīvu. "Īsti saplānot neko nav iespējams, nevar zināt, kad pārcels visas mūsu sacensības. Līdz jūnijam viss ir atcelts vai pārcelts," teica Kravčenoka. "Runā, ka sacensības arī jūnijā un jūlija sākumā tiks pārceltas, bet nevar to zināt," viņa piebilda.

Pludmales volejboliste pauda, ka pašlaik ir grūta situācija, tomēr ir jāturpina trenēties un jābūt gatavām tiklīdz sezona atsāksies.

"Domāju, ka jau augustā sāksies sacensības, tāpēc līdz tam laikam mums jābūt gatavām," viņa skaidroja.

Treniņu procesu vieglāku nepadara fakts, ka Kravčenoka ar Graudiņu atrodas pašizolācijā. Tas ievērojami apgrūtina treniņu norisi, jo divas nedēļas sportistes nespēj aizvadīt treniņus smiltīs ar bumbu. "Pagājušajā nedēļā mums paveicās, jo bija atpūtas nedēļa, kurā bija tikai četri fiziskie treniņi, tos visus varēja veikt mājās," stāstīja Kravčenoka. Pašlaik sportistes izvairās no sabiedrības, tomēr turpina trenēties. "Šonedēļ ir grūtāki treniņi. Mēs ejam skriet uz mežu, kur neviena nav," viņa sacīja.

"Mums bija ļoti labs sagatavošanās posms no janvāra līdz marta vidum. Ar bumbām bija vismaz divi treniņi dienā plus fiziskie treniņi vēl. Mēs bijām ļoti labā formā." Tagad sportiste norāda, ka slodzi nāksies samazināt, jo tuvāko mēnešu laikā sacensības nav gaidāmas.

Svētdien sportistēm beidzas pašizolācija, tādēļ jau drīzumā Kravčenoka cer atgriezties volejbola laukumā. "Domāju, ka mēs divatā [Kravčenoka ar Graudiņu] ar treneri iesim un trenēsimies volejbolā," sacīja Kravčenoka, kura papildus domā arī par drošību. "Vairāk neviena nebūs, dezinficēsim bumbas, rokas, trenēsimies tukšā zālē," drošības pasākumus izklāstīja sportiste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti