Sporta studija

Ciemos pie Dāvja Bertāna

Sporta studija

Latvijas parabobslejiste Annija Krūmiņa

Studijā Jēkabpils «Lūši». Māris Trušelis un Ēriks Voroņins

Čempionu kauss neiztur Jēkabpils «Lūšu» svinības

Pirms pieciem gadiem volejbola klubs Jēkabpils “Lūši” spēlēja pēc spēka trešajā līgā. Pagājušajā nedēļā jēkabpilieši kļuva par Latvijas čempioniem. Tituls ir, bet kauss gan nav izturējis čempionu svinības, “Sporta studijā” atklāja kluba prezidents Māris Trušelis.

“Nosvinējām, kā pienākas. Tur viss bija kārtībā – bija dejas, bija šampanietis, bija arī traumas,” čempionu svinības atcerējās Trušelis, norādot, ka svinības bijušas ģimeniskas. “Esam auguši gan meistarībā, gan arī svinēšanā,” atklāja prezidents.

Taču pats izcīnītais kauss nav izturējis šīs svinības – tas tika nodots jaunajai paaudzei, kas nav spējusi noturēt rokās smagumu, un pie vainas esot bijusi arī saslīdēšana uz izlietā šampanieša. “Kas ir kauss? Mēs jau nespēlējām kausa dēļ,” filozofiski noteica Trušelis.

Jēkabpils “Lūši” ir piemērs, kā ar fanātisku darbu var uzkāpt līdz čempiona titulam. Izšķirošās finālsērijas spēles rezultatīvākais spēlētājs Ēriks Voroņko “Sporta studijai” atklāja, ka iepriekšējos divus gadus “Lūšu” izaugsmi vērojis no malas, spēlējot Daugavpils komandā.

“Izdomāju kaut ko jaunu savā dzīvē, lai dabūtu jaunas emocijas, uzvaras emocijas,”

atklāja volejbolists. Nosūtījis īsziņu Mārim, un galu galā aizvadītajā sezonā pievienojies jēkabpiliešiem.

Voroņko uzskata, ka komandas galvenā panākumu atslēga ir ieguldītais darbs, sporta skolas sadarbība ar lielo komandu, cilvēki, kas ir līdzās volejbolam un līdzjutēji – visi kā liela ģimene. “Vidējais vecums komandā ir 21 gads,” uzsvēra Voroņko, norādot, ka komanda šādā sastāvā varētu vēl spēlēt piecus līdz septiņus gadus.

Pirms pieciem gadiem, kad “Lūši” vēl spēlēja pēc spēka trešajā līgā, reti kurš ticēja, ka komanda aizcīnīsies līdz Latvijas čempionu titulam un izcīnīs arī bronzu Baltijas līgā. “Ceļš bija grūts,” norādīja Trušelis. Viņaprāt, vislabāk to varot raksturot cilvēki no malas, kuri redzējuši, kā vīri nāk mājās no spēlēm un treniņiem.

Mazliet prieku aptumšoja tas, ka uz zelta spēli nebija ieradies neviens no Latvijas Volejbola federācijas.

Sporta funkcionāriem ir jābūt tuvāk tautai, tad sports var attīstīties ātrāk,

savās pārdomās dalījās Trušelis.

Liels nopelns komandas panākumos ir trenerim Mārcim Obrumanam, kurš ir spilgts treneris ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, jo viņa komanda spēja Baltijas līgā izcīnīt bronzas godalgu, iespraucoties starp igauņiem, kuriem volejbols ir sports numur viens. “99% viņš ir iekšā volejbolā, 1% paliek viņam pašam,” norādīja Trušelis, uzslavēdams trenera nenormālo darbu, ko viņš iegulda klubā.

Kluba menedžeris pauda, ka Latvijas volejbolā galvenā problēma ir labu treneru trūkums. Ar pārāk vieglu roku tiek atlaisti labi speciālisti uz citām valstīm. Ja Obrumans izlemtu doties uz citu komandu, Trušelis darītu visu, lai viņu noturētu.

Jāatgādina, ka pirmo reizi vēsturē Jēkbapils "Lūši" izcīnīja Latvijas čempiona titulu, volejbola čempionāta finālsērijas līdz trim uzvarām trešajā spēlē svētdien ar 3-1 (23:25, 25:22, 25:21, 26:24) uzvarot līdzšinējo čempionvienību "RTU/Robežsardze".  

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti