Latvijas volejbolistes Rīgā cīnīsies par vietu U-17 Eiropas čempionāta finālturnīrā

Latvijas U-17 izlases volejbolistes aprīlī otrās kārtas kvalifikācijas turnīrā Rīgā cīnīsies par vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur būs jātiekas ar spēcīgām sāncensēm, piektdien informēja Latvijas Volejbola federācija. 

Galvenā trenera Danieles Kaprioti vadītās mājinieces Rīgas 49. vidusskolas sporta hallē no 20. līdz 22. aprīlim kvalifikācijas C grupā mērosies spēkiem ar Grieķijas, Somijas un Slovēnijas vienaudzēm.

Latvijas izlases galvenā trenera asistents Jānis Jerumanis atzina, ka grupa komandai nav vājākā, bet nav arī pati stiprākā. Nepiepildījās gan cerības, ka Latvijas izlasei grupā varētu ielozēt kādu būtiski vājāku komandu. 

"Ir grupas, kur viena izlase ir klasi vājāka. Bija cerība, ka izlozē mums varētu iekrist tāda komanda, kuru potenciāli bez lieliem riskiem vajadzētu uzvarēt, bet jāspēlē ar to, kas ir," paskaidroja Jerumanis. "Man šķiet, ka mūsu grupā visas komandas ir vienlīdzīgā situācijā. Tikt labāko divu komandu vidū ir reāli, bet pašiem jāizdara tās lietas laukumā."

Savukārt izlases galvenā trenera asistente Ieva Ņečiporuka saskata, ka Latvijas komanda mazliet atpaliek spēles disciplīnā, un patlaban volejbolistes pie tā intensīvi strādā.

"Mēģinām pielīdzināties tam ātrajam un spēcīgajam volejbolam, kādu šobrīd veido Eiropas komandas," pastāstīja Ņečiporuka. "Labi, ka mūsu galvenais treneris Daniele Kaprioti to visu rāda un stāsta. Fiziski neesam daudz sliktākas, bet ir lietas, pie kurām jāpiestrādā un kas jāuzlabo. Šobrīd strādājam pie pārejas no uzbrukuma uz aizsardzību, lai būtu ātra kustība, kad esi savās pozīcijās un gatava darboties, spēlēt nākamo bumbu."

Treneru skatījumā Latvijas izlases izredzes ir līdzvērtīgas citu komandu perspektīvām tikt finālturnīrā, bet vēl ir jāuzlabo spēlētāju sadarbība. 

U-17 Eiropas čempionāta finālturnīrs meitenēm notiks no 11. līdz 23. jūlijam Serbijā un Ungārijā. Finālsacensībās pirmoreiz spēlēs 16 valstu izlases.

Kvalifikācijas otrajā kārtā piedalīsies arī Latvijas U-17 zēnu izlase, kas 20.–22. aprīlī B grupā Serbijā cīnīsies pret laukuma saimniekiem, austriešiem un vāciešiem. Divas labākās komandas iekļūs finālturnīrā, kas no 19. līdz 30. jūlijam norisināsies Melnkalnē.

U-17 Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles Rīgā

20. aprīlis Latvija–Grieķija

21. aprīlis Latvija–Somija

22. aprīlis Latvija–Slovēnija

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti