Šķēpmetēja Donāne izcīna bronzu U-18 pasaules čempionātā

Jaunā šķēpmetēja Laine Donāne ceturtdien Kali, Kolumbijā, kļuva par bronzas medaļnieci U-18 pasaules čempionāta finālsacensībās, liecina organizatoru informācija. Labāko rezultātu Donāne sasniedza jau pirmajā mēģinājumā.

Donāne pirmajā metienā šķēpu aizmeta 56,15 metrus tālu, bet nākamajos piecos mēģinājumos savu rezultātu neuzlaboja.

Par pasaules jauniešu čempioni 12 finālistu konkurencē kļuva japāniete Haruka Kitaguci, kura vienīgā raidīja šķēpu tālāk par 60 metru atzīmi un sasniedza rezultātu 60,35 metri. Donāni apsteidza arī sudraba medaļniece norvēģiete Stella Veinberga ar 57,11 metriem.

Savukārt Maksims Sinčukovs pusfinālā vēlreiz laboja Latvijas jauniešu rekordu 400 metru barjerskrējienā, taču finālā netika. Savā pusfināla skrējienā Sinčukovs finišēja piektais astoņu dalībnieku konkurencē ar rezultātu 52,63 sekundes. Iepriekš priekšsacīkstēs viņa rezultāts bija 52,83 sekundes. Pusfināla kopvērtējumā Sinčukovs pēc sasniegtā rezultāta ieguva 16.vietu.

Naktī uz sestdienu Ieva Turķe startēs finālsacensībās augstlēkšanā. Latviju Kali pārstāvēs arī šķēpmetējs Patriks Gailums, kam kvalifikācija paredzēta sestdien. U-18 pasaules čempionāts Kolumbijā beigsies svētdien.

Vairāki Latvijas vieglatlēti ceturtdien Eskilstūnā, Zviedrijā, startēja U-20 Eiropas čempionātā.

Šķēpmetēji Jāzeps Groza (67,69 metri) un Artūrs Meirāns (66,68) netika tālāk par priekšsacīkstēm, ierindojoties attiecīgi 15. un 19.vietā 26 sportistu konkurencē. Finālā startēs 12 labākie

Skrējēja Sindija Bukša 100 metru sprintā pārvarēja pirmo kārtu un ar personisko rekordu 12,06 sekundes dalīja 17. vietu pusfinālā. Finālu Bukša nesasniedza. Lodes grūdējs Edgars Berķis (15,96 metri) kvalifikācijā ierindojās 23. vietā, Kristers Kalniņš 400 metru skrējienā (49,20) kvalifikācijā ieņēma 25. vietu, bet Mārtiņš Sulainis augstlēkšanā (2,05 metri) kvalifikācijā ierindojās 20. vietā un arī netika finālā. Trīssoļlēcēja Anete Veinberga (11,95 metri) kvalifikācijā palika pēdējā 20. vietā, bet Sandija Balande-Balode diska mešanā neguva ieskaitītu rezultātu.

Uz Eskilstūnu devās 11 Latvijas sportisti, no kuriem lielākās cerības saista ar šķēpmetēju Aneti Kociņu, kurai ir šosezon otrais labākais rezultāts pieteikto dalībnieču vidū. Startēs arī soļotājs Artūrs Makars 10 000 metros un Gatis Kupčs 800 metru skrējienā. U-20 Eiropas čempionāts beigsies svētdien.