Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Līvu Oliņu

Intervija ar Aigaru Nordu

Rīgas maratona otrā Skriešanas skola pulcēs ļoti zinošus padomdevējus

"Rimi" Rīgas maratona pavasara sezonas programmā sestdien, 29. februārī, otrajā Skriešanas skolas nodarbībā padomus sniegs ļoti zinoši vairāku jomu profesionāļi, lai palīdzētu skrējējiem apgūt zinības fiziskai aktivitātei un pašsajūtas uzlabošanai, informēja organizatori.

Skriešanas skolā uzstāsies uztura speciālistes Ksenija Andrijanova un Anita Siliņa ar ieteikumiem par veselīgu uzturu un sportista ēdienkarti, psiholoģijas zinātnes doktors un profesors Jānis Grants stāstīs par motivāciju un lūzuma punktiem treniņu procesā, visbeidzot kopā ar pieredzējušo garo distanču skrējēju un treneri Jāni Višķeru tiks analizēti treniņu plāni, to uzbūve un uzdevumi. Katru tēmu papildinās paneļdiskusijas ar sportistu pieredzes stāstiem.

Andrijanova un Siliņa, kura ir arī garo distanču skrējēja, kopīgā lekcijā aplūkos uz pētījumiem balstītus veselīga uztura pamatprincipus, kas ir aktuāli ikvienam, kā arī veidu, kā koriģēt un pielāgot uzturu atbilstoši izvēlētajai intensitātei sportā. Tikpat būtisks būs stāsts par ūdens lietošanu ikdienā un treniņu procesā,

uzmanība tiks pievērsta arī arvien plašāk apspriestiem uztura modeļiem.

Paneļdiskusijā par uzturu piedalīsies treneris un ilggadējs Latvijas rekordu īpašnieks garajās distancēs Aleksandrs Prokopčuks un ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš izcīnīja 4.vietu 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt sporta psihologa, psiholoģijas zinātnes doktora un profesora Granta lekcijas pamatā būs mērķu izvirzīšana un paradumu veidošana sportā. Profesors

stāstīs par metodēm, kas palīdz efektīvi tuvoties izvirzītajam mērķim, pārvarēt lūzuma punktus un noturēt mērķus ilgtermiņā,

kā arī analizēs biežākās domāšanas kļūdas, kas liedz lūkoties pāri neveiksmēm.

Paneļdiskusijā par motivāciju pieredzē dalīsies viens no vadošajiem Latvijas taku ultramaratonistiem Andris Ronimoiss un Latvijas rekordists "Ironman" distancē Rinalds Sluckis.

Viens no spēcīgākajiem Latvijas garo distanču skrējējiem un SK "Tērauds" treneris Jānis Višķers analizēs treniņu plānus, to uzbūves pamatojumu un principus efektīvam treniņu procesam. Būtiskas tēmas būs izturības, spēka un ātruma treniņu līdzsvarošana atbilstoši izvirzītajam mērķim attiecīgajā gatavošanās posmā, kā arī nepieciešamo treniņu skaits nedēļā un treniņu plānu korekcijas neparedzētu apstākļu gadījumā.

Treniņa plānu analīzi noslēgs paņeļdiskusija, kur piedalīsies 10 maratonos finišējušais Rīgas maratona direktors Aigars Nords, garo distanču skrējēja takās un šosejā Klinta Lauska, kā arī boksera Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps, kurš gatavojas savam pirmajam maratonam.

Skriešanas skolas nodarbība 29. februārī paredzēta plkst. 9.30 tirdzniecības centra "Alfa" "Cinamon kino" "Kosmos" zālē.

Dalība Rīgas maratona Skriešanas skolā ir bez maksas, bet interesentiem iepriekš jāreģistrējas pasākuma mājaslapā.

Martu Rīgas maratona organizatori aicina sākt ar treniņu plkst. 10 pie tirdzniecības centra "Alfa" jaunās ieejas. Treniņi ir piemēroti jebkuram sagatavotības līmenim, dalība ir bezmaksas un iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt