Liepājas sporta dzīvē nozīmīgs pavērsiens - top vieglatlētikas manēža

Liepājā pašlaik norit jaunas vieglatlētikas manēžas būvniecība, kas  sportistiem un pilsētas iedzīvotājiem nodrošinās līdz šim vēl nebijušas iespējas. Liepājā jau gadiem ilgi aktualizēts jautājums par kvalitatīvu telpu trūkumu vieglatlētikai. Tagad, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, izdosies īstenot vairāk nekā 7 miljonus eiro vērtu projektu, kas nodrošinās gan pilsētas, gan Latvijas sportistiem mūsdienīgus treniņu apstākļus.

Tieši pirms 10 gadiem Liepājā tika likts pamatakmens Liepājas Olimpiskajam centram. Tagad vienas dienas laikā Olimpisko centru apmeklējot aptuveni 3000 cilvēku, stāsta valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis: 

„Raugoties no šīs dienas skatupunkta, mēs šo gadu laikā  un arī pati infrastruktūra ir pierādījusi, ka Liepājas jauniešiem, profesionāliem sportistiem, amatieriem un senioriem un citiem ir vajadzīgas šāda veida būves, un ticam, ka te būs tik pat milzīgs apmeklējums kā Olimpiskajā centrā.”

Par to nešaubās arī senioru sporta kluba biedri Imants Aizkalns un Kazimirs Dzieva, kuri atnākuši uz jaunās vieglatlētikas manēžas pamatakmens ielikšanas ceremoniju.  Viņuprāt, tas ir nozīmīgs notikums pilsētas sporta dzīvē, vēl jo vairāk tāpēc, ka Liepājā līdz šim vieglatlētikas sportam nav bijušas piemērotas telpas.

„Liepājas vieglatlētikā tas būs liels atspēriens un būs labi rezultāti. Mums nebija piemērotu telpu,” saka Imants, un viņam piekrīt Kazimirs: „Prieks, skatoties projektu, ka tur būs viss - basketbols, vieglatlētika, futbols – viss tajā manēžā. Mans sapnis piepildās. Es vairs nevarēšu darboties ar visu savu spēku, bet varēs to darīt mani mazbērni. Viņiem vairs ziemā nebūs jābrien pa dubļiem un pa sniegu, būs manēža.”

Par manēžas būvniecību lepns arī liepājnieks, nu jau Latvijas bobsleja izlases dalībnieks Matīss Miknis: „Protams, tas ir ļoti svarīgi, ka būs tagad šāda vieta, kur jaunie censoņi varēs trenēties. Arī Rīgā ir diezgan švaki ar vieglatlētikas zālēm, labi, ka kas tāds būs Liepājā.”

Liepājas vieglatlētikas manēžas būvniecība notiek blakus Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolai. Skolas direktore Inta Seržante stāsta par iespējām, kas  šī projekta ietvaros tiks nodrošinātas arī skolai:

„Mācību procesa laikā manēžā notiks sporta nodarbības mūsu skolas skolēniem. Blakus manēžai tiek būvēta arī četrstāvu ēku, kur skolai būs jauns ēdināšanas bloks, bibliotēka, jaunas datorklases, un Olimpiskajam centram tur būs dienesta viesnīca, ko varēs izmantot arī mūsu skolas skolēni, kuri nedzīvo Liepājā.”

Liepājas vieglatlētikas manēžu vietējais būvniecības uzņēmums „UPB” plānojis uzbūvēt līdz 2019. gada janvārim.

„Esam sabūvējuši pamatus, izbūvējuši inženierkomunikācijas, runājot būvnieku valodā, ir jānāk no zemes ārā,” par darbiem stāsta kompānijas valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.

Manēžā 8910 kvadrātmetru platībā plānots izvietot 200 metru skrejceļu ar četriem celiņiem, 6x60 m sprinta taisni, sektorus ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, trīssoļlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Būs iespēja spēlēt florbolu, basketbolu, telpu futbolu un volejbolu.  Plānotas pārvietojamas skatītāju tribīnes ar aptuveni 500 sēdvietām. Manēžā būs klints kāpšanas siena, trenažieri, sektors vingrošanai uz līdztekām un cits inventārs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti