Liepājā svinīgi atklāj piepūšamu futbola halli

Liepājā trešdien svinīgi atklāja slēgto Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Futbola halli, kas turpmāk futbolistiem nodrošinās iespēju trenēties arī ziemas laikā un neatkarīgi no laika apstākļiem. No nākamā gada piepūšamajā hallē treniņus varēs sākt gan bērni un jaunieši, gan arī profesionāli futbolisti. Bet brīvajos laikos halle būs atvērta arī amatieru sportam.

Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints uzsvēra, ka tas būs pienesums Latvijas futbola dzīvei un pilsētas viesmīlības sektoram, jo plānots rīkot turnīrus nesezonā. Pirmais starptautiskais meiteņu turnīrs gaidāms jau nākamjā  pavasarī.

"Kopumā Liepājā šajā mācību gadā ar futbolu nodarbojas ap 700 bērnu – gan Futbola skolā, gan dažādās interešu izglītības programmās un bērnudārzos. Līdz šim ziemā treniņi tika pārtraukti vai pārcelti uz sporta zālēm, kas nebija piemērotas futbolam. Tādēļ bija būtiski bērniem un jauniešiem nodrošināt kvalitatīvu un nepārtrauktu treniņu procesu jebkuros laikapstākļos," stāstīja Tints.

Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko atklāšanas pasākumā sacīja: "Liepājas ilgās futbola tradīcijas, panākumi un šajā sporta veidā iesaistīto skaits pilsētā un tās rajonā runā pats par sevi.

Šādas halles pieejamība ir svarīga lielam jauniešu, amatieru un arī profesionāļu skaitam.

Ir lieliski, ka to apzinās futbolā iesaistītie, un vēl lieliskāk, ka to izprot arī pilsētas vadība, aktīvi iesaistoties un stimulējot šādas infrastruktūras tapšanu. Ne velti nesenajā Latvijas Futbola federācijas Laureātu vakarā tieši Liepājas valstspilsēta tika pie īpašas balvas, kas izceļ tās ievērojamo ieguldījumu futbola attīstībā. Paldies par auglīgo sadarbību, un lai jaunā halle kalpo godam!"

LOC Futbola halle galvenokārt kalpos Liepājas Futbola skolas un futbola kluba "Liepāja" treniņu vajadzībām, kā arī Liepājas vispārizglītojošo skolu sporta stundām, bet brīvajos laikos to organizētās grupās varēs izmantot ikviens liepājnieks vai pilsētas viesi.

"Novērots, ka katra jauna sporta infrastruktūra, kas pēdējo gadu laikā uzcelta, veicina bērnu un arī pieaugušo interesi par konkrēto sporta veidu. Tas redzams gan ar LOC Manēžas uzbūvēšanu, gan ar LOC Tenisa halli. Audzēkņu skaits šajos sporta veidos ir tikai pieaudzis. Arī no treniņiem brīvajos laikos sporta laukumi ir aizņemti ar sporta entuziastiem.

Paredzams, ka līdz ar futbola halles atklāšanu arī jauno futbolistu interese un dalībnieku skaits tikai pieaugs. Savukārt, kāpjot audzēkņu skaitam, papildus būs nepieciešami kvalificēti treneri," norādīja Tints.

Jauno futbola halli veido slēgta, piepūšama sporta halle, kuras kupols augstākajā punktā sasniedz 21,3 metrus, un ģērbtuves. Maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits hallē ir līdz 500 cilvēkiem, ieskaitot ģērbtuvju blokā, kur var uzņemt līdz 250 cilvēkiem.

Svinīgajā halles atklāšanas pasākumā piedalījās Liepājas valstspilsētas domes vadība, Latvijas Futbola federācijas pārstāvji, būvvnieks SIA "UPTK", Liepājas futbolisti, kā arī Liepājas sporta nozares pārstāvji un ar projekta realizēšanu saistīti cilvēki. Uz atklāšanu tika aicināts ikviens interesents, lai jauno halli apskatītu un izstaigātu klātienē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti