Rīgā pašvaldība atbalsta savas sporta skolas, privātās iestādēs līdzfinansējumu neparedz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vecākiem Rīgā jārēķinās ar iespēju maksāt vairāk par savu bērnu iesaistīšanos valsts akreditētās un līdzfinansētās privātās sporta skolās, kam galvaspilsētas pašvaldība atšķirībā no savām skolām finanses neparedz. Lai gan privāto sporta skolu audzēkņi dzīvo Rīgā, kur viņu vecāki maksā nodokļus.

Bērni pašvaldības dibinātajās sporta skolās ir priviliģētākā situācijā, bet Rīgā dažādos sporta veidos darbojas arī deviņas privātas sporta skolas, kas aptver 40% visu galvaspilsētā sporta skolās izglītojamo. Privātajās sporta skolās darbojas vairāk nekā 4000 bērnu, kuru vecāku nodokļi praktiski nodrošina labākas iespējas atvasēm, kas dodas uz pašvaldības sporta skolām.

Kopš 2011. gada arī privātās organizācijas var dibināt profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes. Rīgas pašvaldības 10 dibināto sporta skolu audzēkņi 2020./2021. mācību gadā saņēma 7,05 miljonus eiro, bet deviņās privāti dibinātās sporta skolās bērniem pašvaldības atbalsts nepienācās. Tajā pašā laikā

gan pašvaldības, gan privātās profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes tiek akreditētas pēc vienādiem kritērijiem un ir valsts atzītas.

Par nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais modelis paredz valsts un pašvaldības līdzfinansējumu visām sporta skolām neatkarīgi no dibinātāja, tomēr Akreditēto sporta skolu asociācija (ASSA) ir pārliecinājusies, ka praksē šāds princips netiek ievērots. 

*Bez pašvaldības atbalsta sporta infrastruktūras bezatlīdzības lietošanā

Konkurences padome (KP) jau 2019. gadā atgādināja, ka valsts un pašvaldības iestādēm ir aizliegts diskriminēt tirgus dalībniekus. KP ieskatā,

pašvaldības izvēle programmu finansēšanā būtu jānosaka pēc objektīviem uz kvalitāti balstītiem kritērijiem, nevis pēc kādas iestādes piederības. 

Pašreizējā kārtība, ASSA ieskatā, Rīgā var nepamatoti ierobežot pašvaldības un privāto sporta izglītības iestāžu konkurenci. Tādēļ asociācija aicina radīt ietvaru, kas ļautu noteiktiem kvalitātes kritērijiem atbilstošām privātām sporta izglītības iestādēm līdzvērtīgi saņemt pašvaldības līdzfinansējumu.  

ASSA ir sabiedriskā organizācija, kurā apvienojušās privātā sektora dibinātās profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti