Skeletoniste Tērauda Starpkontinentālā kausa sacensībās sasniedz karjeras labāko rezultātu - 12.vieta

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda sestdien Vācijā Starpkontinentālā kausa pirmajā posmā finišēja 12.vietā, kas viņai ir karjeras labākais sniegums šīs raudzes sacensībās.

Tērauda pirmajā braucienā startā uzrādīja dalītu 12.ātrāko laiku, bet finišēja 13.vietā. Viņa līderei Jeļenai Ņikitinai zaudēja 2,44 sekundes.

Otrajā braucienā Tērauda vēlreiz startā sasniedza 12.rezultātu un šajā pašā vietā arī sasniedza finišu. Divu braucienu summā sportiste uzvarētājai Ņikitinai zaudēja 4,04 sekundes un ierindojās 12.pozīcijā, kas viņai Starpkontinentālajā kausā ir karjeras rekords.

Ņikitina par 0,57 sekundēm apsteidza mājinieci Sofiju Grībelu, bet krieviete Jūlija Kanakina zaudēja 0,75 sekundes.

Sestdien sacensībās piedalījās 15 sportistes.

Tērauda šo sezonu sāka Pasaules kausa apritē un jau pirmajā etapā Siguldā izcīnīja bronzas medaļu, veicot jaunu ierakstu Latvijas sieviešu skeletona vēstures grāmatās. Tēraudas vietu Pasaules kausa posmā Sanktmoricā pagaidām pārņēmusi Dārta Zunte, kurai pēc nedēļas turpat Šveicē gaidāms pasaules junioru čempionāts.

Starpkontinentālā kausa kopvērtējuma līdere ar 120 punktiem ir Ņikitina, kamēr Tērauda ar 64 punktiem atrodas 12.pozīcijā.

Sestdien notika arī vīru sacensības, kurās Latviju pārstāvēja Elvis Veinbergs.

Latvijas sportists pirmajā braucienā startā bija 15.ātrākais starp 22 sportistiem un finišēja devītajā vietā. Viņš līderim Akselam Jungkam no Vācijas zaudēja 1,25 sekundes.

Otrajā braucienā Veinbergs startā sasniedza 13.rezultātu un šajā pozīcijā arī finišēja. Braucienā viņš līderim Jungkam zaudēja 1,74 sekundes, bet divu braucienu summā - 2,99 sekundes, kas ļāva ieņemt 12.pozīciju.

Jungks par 0,46 sekundēm apsteidza krievu Aleksandru Tretjakovu, taču Fēlikss Zaibels no Vācijas iepalika 0,67 sekundes.

Sestdien vīru konkurencē piedalījās 22 sportisti, bet tikai 20 kvalificējās otrajam braucienam.

Skeletonā Starpkontinentālais kauss ir pēc līmeņa otrās sacensības aiz Pasaules kausa, taču sportistiem ir iespēja sacensties arī zemākas raudzes sacensībās - Eiropas kauss.