Skeletoniste Tērauda atgriežas ar 25. vietu Pasaules kausā Siguldā, par doto iespēju priecājas

Atgriežoties sacensībās pēc gandrīz divu gadu pārtraukuma, skeletoniste Endija Tērauda piektdien Siguldā sasniedza 25. vietu Pasaules kausa posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Tērauda skeletona sacensībās bija vienīgā Latvijas pārstāve, un lielākais prieks viņai bija par iespēju atkal startēt.

Uzvarēja kanādiete Mirela Raņeva, divu braucienu summā par 0,28 sekundēm apsteidzot Beļģijas skeletonisti Kimu Meilemansu, kura nodrošināja Eiropas čempiones laurus. 

Tēraudu no Meilemansas šķīra 2,51 sekunde. Igauniju pārstāvošā Dārta Zunte sacensības noslēdza 19. vietā.

Abi braucieni Tēraudai ne tuvu nebija tie labākie, un sportiste vēlējās sasniegt daudz augstāku rezultātu, tomēr atgriešanās viņai sniedza gandarījumu.

"Ir kā ir, esmu priecīga, ka esmu atpakaļ. Priecīga, ka varēju piedalīties, priecīga, ka bija tāda iespēja, un ģimene to ļāva," Latvijas Televīzijai teica Tērauda.

Pirmajā braucienā Tērauda ieguva 24. vietu 33 braucēju konkurencē un priekšpēdējā kvalificējās otrajam braucienam, kur startēja 25 ātrākās. Līdere pēc pirmā brauciena bija Meilemansa ar 0,09 sekunžu pārsvaru pār tuvāko konkurenti Austrijas skeletonisti Janīnu Floku. Raņeva pirms otrā brauciena bija trešā.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Nīderlandes skeletoniste Kimberlija Bosa otrajā braucienā laboja trases rekordu, bet pirmajā braucienā viņa ierindojās tikai 15. vietā, kas summā liedza tikt augstāk par sesto pozīciju. 

Tērauda iepriekš sportistes gaitu pauzē laida pasaulē dēliņu. 

Skeletonā vīriešiem karjerā pirmo reizi uzvarēja ķīnietis Džens Jiņs, bet par Eiropas čempionu kļuva otro vietu ieguvušais Lielbritānijas sportists Markuss Vaiets. Vēl viens Martina Dukura trenētais brits Mets Vestons noslēdza laureātu trijnieku. Latvijas skeletonisti nestartēja, lai gan mājiniekiem pienācās divas vakances.

Dukurs atzina, ka viņa trenētajiem sportistiem trūkst pērnās stabilitātes, un tas bijis redzams jau treniņos. Palīdzēja tas, ka pirmais brauciens visiem bija diezgan slikts, savukārt otrais brauciens jau bija labāks, lai arī kļūdas neizpalika, pastāstīja Dukurs. 

"Ja saucam šo par mājas trasi, tad braucieniem bija jābūt labākiem," britu skeletonistu veikumu izvērtēja Dukurs. 

Skeletona akadēmijas treneris Ivo Šteinbergs pašmāju braucēju nepiedalīšanos izskaidroja ar to, ka jaunie sportisti jau daudz ir kavējuši skolu, turklāt visi izvirzītie sezonas mērķi ir sasniegti ar pilniem medaļu komplektiem pasaules junioru čempionātā un jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs. Latviešu palikšanu ārpus dalībnieku rindām veicināja arī sadarbības trūkums ar Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju.

"Kas attiecas tieši uz federāciju, tad atbalsts līdz šim ir bijis tieši nekāds," paskaidroja Šteinbergs. "Tas ir mūsu lēmums - sportisti to pilnībā saprata, vecāki to pilnībā saprata. Kamēr nekas nemainīsies, mēs arī nebrauksim."

Bobslejā vīriešiem divas sacensības divnieku ekipāžām paredzētas sestdien un svētdien, kad risināsies attiecīgi Pasaules kausa posms un Eiropas čempionāts. Latviju pārstāvēs Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētās ekipāžas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti