Tokijas olimpisko spēļu orgkomiteja satraucas: Kurš maksās par spēļu pārcelšanu?

Tokijas olimpisko spēļu orgkomitejas vadītājs Joširo Mori brīdinājis starptautiskās sporta federācijas, ka olimpisko spēļu pārcelšana prasīs iespaidīgu papildu finansējumu, ziņo “Inside the Games”.

“Papildu izdevumi saistībā ar spēļu pārcelšanu ir neizbēgami. Būs ļoti grūti pieņemt lēmumu, kurš segs šos izdevumus,” Mori paudis vēstulē, kuru nosūtījis 33 starptautiskajām sporta federācijām.

Viņš norāda, ka ir jāizpilda misija – gan olimpiskās, gan paralimpiskās spēles ir jāorganizē nākamgad, šādi demonstrējot, ka cilvēce ir uzvarējusi Covid-19. Taču finansiālo grūtību atrisināšana būšot viens no svarīgākajiem un grūtākajiem jautājumiem.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs un Japānas premjerministrs Šindzo Abe šonedēļ vienojās par olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021. gadu saistībā ar koronavīrusa Covid-19 pandēmiju.

Tokijas olimpiskās spēles ir pirmās vēsturē, kuras tiek pārceltas. Iepriekš vairākas olimpiskās spēles ir tikušas tikai pilnīgi atceltas kara dēļ. Tostarp 1940.gada olimpiskās spēles bija plānots sarīkot Tokijā, tomēr Japāna no rīkotāju tiesībām atteicās karadarbības dēļ.

Jau ziņots, ka olimpisko spēļu pārcelšana būs milzīgs trieciens Japānas tautsaimniecībai. Uzlecošās saules zeme Tokijas spēļu sarīkošanai līdz šim ir iztērējusi gandrīz 13 miljardus dolāru (12 miljardus eiro). Analītiķi prognozē, ka sporta sarīkojuma nenotikšana plānotajā laikā Japānas ekonomikai radīs sešu miljardu dolāru zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti