Japāņu valoda pirmoreiz noteiks parādes secību olimpisko spēļu atklāšanā

Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji nolēma atklāšanas parādē delegācijas sarindot secībā pēc valstu fonētiskajiem nosaukumiem japāņu valodā, ceturtdien vēstīja ziņu aģentūra "Kyodo". Uz 2021.gada vasaru pārceltajā forumā japāņu tradīcijām būs svarīga loma arī citās jomās.

Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija ir viena no televīzijā visvairāk vērotajām pārraidēm pasaulē, tādēļ tai kā iespējai popularizēt rīkotājvalsts kultūru ir pievērsta īpaša uzmanība. Japānā rīkotajās olimpiskajās spēlēs valstu secību atklāšanas parādē pirmoreiz noteiks pēc japāņu valodas 50 skaņu fonētiskās secības. Līdzšinējās trijās olimpiskajās spēlēs 1964.gadā Tokijā, 1972.gada ziemā Saporo un 1998.gada ziemā Nagano atklāšanas parādē delegācijas sarindoja pēc angļu valodas alfabēta.

Tokijas spēļu rīcības komiteja iecerēto kārtību saskaņoja ar Japānas valdību un informēja arī nacionālās olimpiskās komitejas. Precīzu valstu secību rīkotāji nosauks pirms olimpisko spēļu sākuma, kas iecerēts 23.jūlijā. 

Savukārt olimpiskajās pārraidēs Japānas sportistiem titros latīņu rakstībā vispirms norādīs uzvārdu un tikai pēc tam - vārdu. Tāda ir rakstības kārtība japāņu valodā. 

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) noteikumi paredz, ka atklāšanas parādē pirmā soļo Grieķijas delegācija, pārstāvot valsti, kur savulaik aizsākās antīkās olimpiskās spēles, bet gājienu noslēdz mājinieku sportisti. Citas valstis visbiežāk sarindo alfabētiskā secībā pēc rīkotājvalstī lietotā alfabēta. Tokijas olimpisko spēļu atklāšanā uzreiz aiz Grieķijas soļos bēgļu olimpiskā komanda.

SOK arī vēlas, lai atklāšanas parādes noslēgumā pirms Japānas soļotu nākamo olimpisko spēļu organizatori. Tādējādi otrā delegācija no beigām būtu 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu rīkotājvalstij Francijai, kas sekotu 2028.gada Losandželosas olimpisko spēļu saimniecei ASV.

KONTEKSTS:

Sākotnēji Tokijas olimpiskās spēles plānoja 2020.gada vasarā ar 11 000 sportistu un 600 000 viesu dalību. Lai gan pandēmijas dēļ olimpisko pasākumu pārcēla gadu vēlāk, organizatori ir pārliecināti, ka spēles noteikti notiks. Dažādas olimpiskās norises paredzēts vienkāršot, bet sporta programma nemainīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt